Francuska nogometna reprezentacija iznenadila je Njemačku u Bremenu te slavila s 2:1, dok je Argentina u Bernu, na krilima Lionela Messija, pobijedila domaćina Švicarsku s 3:1.

1.3.2012.
0:04

Francuzi su nastavili svoj niz nepobjedivnosti i na vrućem gostovanju u Njemačkoj. Poveli su Tricolori preko Oliviera Girouda u 21. minuti prvog dijela. Napadač Montpelliera postao je tek četvrti igrač iz tog kluba, nakon Laurenta Blanca, Erica Cantone i Fabricea Diverta, koji je zabio za francusku reprezentaciju. S minimalnih 1:0 otišlo se na petnaestominuti predah.

Nakon 25 minuta igre u nastavku, krilni igrač Chelseaja Florent Malouda zabio je za iznenađujućih 2:0. Počasni pogodak za Nijemce, u 90. minuti susreta, postigao je Cacau kojem je pripala čast da bude prvi reprezentativac Njemačke nakon veljače 1990. godine koji je postigao pogodak Francuskoj. Prije njega to je za nogom pošlo Andreasu Mölleru.

Argentina je u Bernu na krilima Messija slavila protiv Švicarske, a mali je genije iz Rosarija postigao hat-trick. Prvi je zabio u 20. minuti prvih 45 minuta kada mu je asistent bio Sergio Agüero. Xherdan Shaqiri, budući igrač Bayerna, izjednačio je početkom nastavka, ali je ponovno Messi, ovog puta s dva pogotka u svega četiri minute donio Argentini pobjedu.

Najprije je u 88., ponovno na asistenciju Agüera zabio za 2:1, a onda je u drugoj minuti sudačke nadoknade postavio i konačan rezultat s bijele točke. Penal je iznudio Gonzalo Higuain, napadač Real Madrida.

Slovenci su u Kopru remizirali sa Škotskom. Bilo je 1:1, a povela je Slovenija u 33. minuti preko Andraža Kirma. No, samo sedam minuta kasnije Christophe Berra vraća stvari na početak, a iste se u preostalih 50 minuta nisu više mjenjale.