Iako je većim dijelom prve utakmice SP-a protiv Meksika bio lošija momčad, domaćin je u nastavku uspio povesti i baciti naciju u trans.

11.6.2010.
20:25

Skupina A Johannesburg. Stadion Soccer City. Gledatelja: 88.460. Sudac: Irmatov (Uzb). Strijelac: 1:0 - Tshabalala (55), 1:1 - Marquez (79). JUŽNA AFRIKA:Khune, Gaxa, Mokoena, Tshabalala, Mphlea, Pienaar (Parker, 85), Modise, Letsholonyane, Dikgacoi, Thwala (Masilela, 46), Khumalo.

MEKSIKO: Perez, Rodriguez, Salcido, Marquez, Osorio, Torrado, Franco (Hernandez, 73), Vela (Blanco, 69), Aguilar (Guardado, 57), Juarez, Dos Santos.

Statistika utakmice:

Udarci: 9 - 12 U okvir: 5 - 5 Korneri: 4 - 5 Prekršaji: 16 - 13 Posjed lopte (%): 42 - 58Devetnaesto Svjetsko nogometno prvenstvo u Južnoafričkoj Republici otvoreno je remijem (1:1) domaćina i Meksika.

arti-201006110312006Gosti su silovito krenuli u utakmicu te je Dos Santos već u drugoj minuti zaprijetio s desetak metara. Vratar domaće momčadi je već bio na podu, a pogodak je spasio Mokena hrabro ušavši u blok.

JAR je prvu priliku imao u 17. minuti kada je iz slobodnjaka sa 30 metara tukao Pienaar, no bez opasnosti za vrata Pereza.

Dvije minute kasniej Meksiko je opet zaprijetio preko Dos Santosa, koji je ukrao loptu na centru i sjurio se prema protivničkim vratima. S ruba šesnaesterca opalio je oštar udarac s puno efea, no srećom po domaćine 'bomba' je završila pored vrata.

U 33. minuti JAR se opet tresao od straha. Franco je izašao sam pred vrata Afrikanaca, no pogodak je spasio sjajni vratar Khune. Nakon samo 30-ak sekundi opasno je zaprijetio i Vela, no njegov udarac završio je pored desne vratnice.

U 36. minuti je udarac Dos Santosa završio u bloku, pa u korneru. Nakon prekida zatresla se mreža domaćina, no pogodak Meksikanca poništen je zbog zaleđa.

Prvi dio utakmice završio je odličnom prilikom domaćina. Centrirao je Khumalo, a 'za dlaku' kratak ostao Mphela.

Nakon što Meksiko nije realizirao par izglednih prilika, zabio je domaćin. Igrala se 55. minuta kada je Tshabalala povukao kontranapad i loptu silovito pospremio u lijeve vratarove rašlje.

arti-201006110556006Ipak, Meksiko je uspio naplatiti bolju igru te je u 79. minuti izjednačio preko Rafaela Marqueza, koji je iz blizine prevario vratara Khunea. Šest minuta kasnije je Blanco bio u dobroj prigodi na šest, sedam metara - no u posljednji renutak blokira Mokoena.

Na samom kraju utakmice, u 90. minuti, domaćin je skoro izvukao sva tri boda. Mphela je povukao kontru, probio se sam pored obrane Meksika i opalio u vratnicu! Stadion je već počeo slaviti pogodak, no ipak je ostalo 1:1.