Dinamo je do pobjede u derbiju kola stigao već u trećoj minuti. Loša reakcija domaćeg braniča i sjajna najboljeg gostujućeg napadača rezultairala je jedinom golom na utakmici.

7.3.2010.
0:10

Osijek. Stadion Gradski vrt. Gledatelja: 5.000. Sudac: Vlado Svilokos (Sisak). Strijelac: 0:1 - Mandžukić (3).Gledatelji se još nisu ni pošteno smjestili na tribinama Gradskog vrata, a lider HNL-a je već riješio utakmicu. Osječki branič Jurica Pranjić loše je procijenio jedno dugačko dodavanje Leandra Cufrea s Dinamove polovice terena, lopta ga je preletjela i došla do Marija Mandžukića. Napadač koji je trenutno u najboljoj formi takav poklon nije propustio i lako je plasirao loptu pored vratara Ivana Karduma.

Osječani su još neko vrijeme bili grogirani ranim pogotkom, a najava oporavka bio je pokušaj bijega Miličevića, kojeg je u posljednji trenutak boksanjem spriječio Tomo Butina. Prvu pravu prigodu domaćini su imali u 20. minuti kada je Vidaković okrenuo svog čuvara, no pucao je pored stative.

U 30. minuti umalo repriza prvog gola. Mandžukić je između dvojice osječkih braniča došao do lopte, opet 'provozao' Pranjića, koji ga je srušio na 17 metara točno po sredini vrata. Slobodnjak je izveo Ibanez – jako i neprecizno. Sjajnu prigodu Osijek je imao u 37. minuti kada je prvo Šorša pogodio vratnicu, a potom se Miličević bacio na odbijanac, no s nekoliko metara je glavom pucao pored gola.

<inlinemediaobject><imageobject><imagedata fileref="https://net.rtl.hr/i/portal/images/moduli/plavi-top-rub-left.gif"/></imageobject></inlinemediaobject>Ljestvica HNL-a<inlinemediaobject><imageobject><imagedata fileref="https://net.rtl.hr/i/portal/images/moduli/plavi-top-rub.gif"/></imageobject></inlinemediaobject>

Drugo poluvrijeme je velikom šansom otvorio Dinamo. Ivan Tomečak je pronašao usamljenog Andreja Kramarića, kojem je lopta prešla preko noge i prilika je otišla u nepovrat. Osijek je uzvratio u 55. minuti kada je Vidakovićev udarac Butina kratko odbio, a lopta je došla do Miličević, koji nije najbolje reagirao.

U 69. minuti je veliku priliku za poravnanje imao i Vedran Nikšić, koje je netom prije toga ušao u igru. Na pet metara je ubacio Šorša, ali je osječki napadač glavom promašio loptu. Zadnju priliku za Osijek je u 88. minuti propustio Pranjić koji je ostao sasvim sam, ali je pucao točno Butini u ruke.