Iako je riječ 'debakl' za poraz 3:0 kod Fulhama možda preteška, momčad Alexa Fergusona je ipak doživjela najteži poraz sezone.

19.12.2009.
20:56

Šokantni porazi Manchester Uniteda i Liverpoola, uvjerljiva gostujuća pobjeda Tottenhama u hrvatskom derbiju, te golijada Manchester Citya i Sunderlanda obilježili su 18. kolo engelskog prvenstva.

U obračunu hrvatskih reprezentativaca, u kojem nije sudjelovao samo Luka Modrić zbog ozljede gležnja. Niko Kranjčar i Vedran Ćorluka su slavili kod Nikole Kalinića na Ewood Parku.

arti-200912180666006Gosti su došli do vodstva upravo nakon ubacivanja Kranjčara i sjajnog udarca glavom Petera Croucha u sudačkoj nadoknadi prvoga poluvremena.

U drugom dijelu Blackburn je bio konkretniji, u nekoliko navrata su Allardyceovi igrači opasno zaprijetili gostujućem vrataru Heurelhu Gomesu, a najbliže je izjednačenju bio Benny McCarthy u 53. minuti kada je pogodio stativu.

Trener Roversa je Nikolu Kalinića poslao na travnjak u 72. minuti, ali osim jednog zapaženog driblinga i pokušaja prodora kroz trojicu igrača, bivši napadača Hajduka u tom vremenu nije ništa napravio.

U 83. minuti je Crouch potvrdio trijumf gostiju iz Londona, a u tjedan iz snova je pogotkom mogao zaokružiti i Niko Kranjčar u 92. minuti kada se lijepim driblingom oslobodio čuvara, ali je pucao preko grede. Ćorluka je, treba li to uopće spominjati, odradio cijelu utakmicu na desnoj strani obrane Spursa.

Prvak Manchester United je kod Fulhama (0:3) doživio jedan od najtežih poraza u posljednjih godina, a to im je drugi poraz u samo osam dana (Aston Villa), te već peti ove sezone (Liverpool, Chelsea i Burnley).

Strijelci na Craven Cottageu, domaćeg stadion Fulhama, bili su sve redom iskusni nogometaši Danny Murphy (ex-Liverpool), Bobby Zamora i Damien Duff (ex-Chelsea i Newcastle United), koji su kaznili iznimno slabu igru Crvenih vragova.

Ovim porazom momčad Sir Alexa Fergusona je ponudila neočekivanu priliku vodećem Chelseaju, koji pobjedom nad West Ham Unitedom u nedjelju može prvom pratitelju pobjeći na velikih šest bodova prednosti. Novi šok za Rafaela Beniteza i Liverpool dogodio se na Fratton Parku, gdje su gosti izgubili od posljednjeplasiranog Portsmoutha 2:0 i španjolskom treneru nakon ovog poraza otkaz opasno visi nad glavom.

Redsima je to čak sedmi poraz u dosadašnjem dijelu prvenstva, a Portsmouthu tek četvrta pobjeda za koju su najzaslužniji bili strijelci Nadir Belhadj (33) i Frederic Piquionne (82).

Otkaz nije upsio izbjeći trener Manchester Cityja Marka Hughesa, koji je smijenjen unatoč infarktnoj pobjedi protiv Sunderlanda.

U ljepotici subotnjeg programa Premiershipa domaći City je vodio 2:0 i 3:2, ali je tek drugim golom Roque Santa Cruza u 69. minuti stigao do trijumfa 4:3

Hughes nije izbjegao 'pedalu', jer je Manchester Cityju ovo tek druga pobjeda u zadnjih 11 utakmica za koju su zaslužni Santa Cruz (4, 69), Carlos Tevez (12. minuta iz jedanaesterca), te Craig Bellamy (35).

Za Crne mačke su zabili John Mensah (16), Jordan Henderson (24) i Kenwyne Jones (62)

Aston Villa je nastavila pobjednički niz domaćim trijumfom nad Stoke Cityjem (1:0), a strijelac jedinog pogotka bio je norveški napadač John Carew u 61. minuti dvoboja.