Nogometaši Intera ponovno su zasjeli na vrh ljestvice talijanskog prvenstva nakon što su na San Siru preokrenuli vodstvo Atalante 0:1 i pobijedili sa 3:1 (2:1).

24.4.2010.
22:52

Tribine stadiona Giuseppe Meazza već u petoj minuti šokirao je Simone Tiribocchi donijevši gostima iz Bergama minimalnu prednost.

Radost Atalante nije bila dugoga vijeka. Samo dvadesetak minuta kasnije Diego Milito je preciznim lobom s vrha šesnaesterca pogodio za izjednačenje, da bi u 35. minuti kenijski nogometaš McDonald Mariga iz blizine zakucao loptu u mrežu za prednost Intera.

Utakmicu je ubioCristian Chivu u 78. minuti prekrasnim pogotkom iz daljine. Jose Mourinho se u ovoj utakmici kockao odigravši praktički s drugom postavom i time pokazao da mu je važnija Liga prvaka i uzvrat u Barceloni.

Ovom pobjedom Neroazzurri su opet na vrhu ljestvice i imaju ima dva boda više od Rome, koja u nedjelju igra kod kuće protiv Sampdorie.