19:35

HRVATSKA: Alilović, Balić 3, Duvnjak 2, Lacković, Zrnić 3, Kopljar 2, Vori 3, Gojun, Vuković, Mataija, Buntić 3, Valčić 3, Štrlek 1, Čupić 5 (5), Musa 1, Čarapina

ISLAND: Gustavsson, H. Gudmundsson, Svavarsson, Geirsson, Palmarsson 2, Ingimundarson 1, Hallgrimsson, Atlason 2, Sigurdsson, Gudjonsson 6 (4), Stefansson 7, Asgeirsson, Petersson 3, Jakobsson, Gunnarsson 5, O. Gudmundsson

ISKLJUČENJA: Hrvatska 10 minuta, Island 16 minuta s igračem manje

SEDMERCI: Hrvatska 5-6, Island 4-4 arti-201001230191006Hrvatska je u prvom krugu Europskog prvenstva upisala sve tri pobjede (Norveška, Ukrajina, Rusija) i u nastavak natjecanja prenijela četiri boda, no u prvom susretu drugog kruga u Beču je skoro naletjela na islandsku minu. Ipak, u dramatičnoj završnici pobjednik ipak nije odlučen (26:26).

Červarovi Kauboji su mlako ušli u susret protiv olimpijskih doprvaka iz Pekinga u kojem su pobjedom mogli ekspresno osigurati polufinale.

U prvih osam minuta igre Hrvatska je zabila tek jedan gol i to iz sedmerca (Čupić), no niti Islanđani se nisu pretjerano iskazali maštom u igri pa se igralo 'gol za gol', a u 12. minuti su Červarovi igrači prvi put poveli pogotkom Kopljara (5:4).

U 17. minuti je Island prvi put otišao na dva gola razlike (8:6), a u tim trenucima je Hrvatsku, koja je u napadu igrala bez ideje, a u obrani bez pravog odgovora, u igri držao Ivano Balić.

No, s druge strane Island je predvodio sjajni Stefansson koji je u 24. minuti svojim petim golom postavio četiri razlike (13:9).

Pred kraj poluvremena je prvi put na EP-u na teren izašao Blaženko Lacković. Napad je uspješno završio Čupić i smanjio na tri gola razlike, no tada je povratnik Valčić zaradio dvije minute isključenja.

arti-201001250189006Alilovićevu obranu je greškom u koracima 'poništio' Vori i Island je opet pobjegao na četiri gola prednosti (15:11), no Vori je u zadnjim sekundama porvog poluvremena poslao 'bombu' s devet metara i Hrvatska je na odmor otišla s minusom od tri gola (15:12).

Početak nastavka obilježio je Buntić s dva uzastopna pogotka, dok je obrana 5-1 zaustavila tri islandska napada, no Vori je tada promašio nemoguće i upropastio dobro otvaranje drugoga dijela. Umjesto da se približi na gol zaostatka, Hrvatska je dopustila protivniku da opet pobjegne na tri gola prednosti.

Červarovi igrači su loše koristili prednost igrača više na terenu, slabo koristili krila, općenito puno griješili i djelovali nemoćno u napadu.

Desetak minuta prije kraja Valčić je zabio svoj prvi gol, a Duvnjak je nakon toga išao sam na golmana i promašio. Zato je Zrnić realizirao kontranapad u 52. minuti i nakon dugo vremena smanjio zaostatak na minus jedan (21:20), no odmah nakon toga je Buntić zaradio treće isključenje i protivnik je opet 'pobjegao'.

Četiri minute prije kraja Hrvatska je trećim golom Zrnčića konačno uspjela izjednačiti (23:23), a odmah nakon toga Duvnjakovim pogotkom i povela. Ipak, Island je uzvratio istom mjerom i u zadnje dvije minute se ušlo s egalom.

No, tada je probuđeni Duvnjak ponovno zabio, Stefansson uzvratio, a Valčić opet izborio prednost (26:25).

Gunarsson je ipak 45 sekundi prije kraja iz okreta izjednačio i tada je Červar pozvao time-out.

Hrvatskoj je ostalo pola minute za napad, no Valčićev šut je islandski golman zaustavio.