Na krilima najveće europske pobjede u 21. stoljeću splitski su nogometaši odradili prvenstvenu obavezu protiv Šibenčana.

9.8.2010.
0:08

Split. Stadion Poljud. Gledatelja: 10.000. Sudac: Lukša Klaić (Čilipi). Strijelci: 1:0 - Ibričić (8), 2:0 - Vukušić (72).Nakon velike pobjede nad bukureštanskim Dinamom i plasmana u 4. pretkolo Europske lige, nogometaši Hajduka vratili su se domaćim obavezama. Na Poljud je u trećem kolu HNL-a stigao Šibenik kojeg je dočekalo gotovo 10.000 raspoloženih splitskih navijača, a opet je pjesmom i skandiranjem prednjačila Torcida.

Stadion je eksplodirao već u 8. minuti nakon sjajne akcije Strinića i Ibričića. Lijevi bočni hrvatske reprezentacije probio je svoju stranu i idealno poslužio najboljeg strijelca Hajduka, koji je onako 'fakinski' špicom smjestio loptu u mrežu vratara Blaževića. Nažalost, tom se prigodom Strinić ozlijedio i Poklepović je na teren morao poslati Gorana Jozinovića.

Splićani su nastavili s napadima, pa se u 19. minuti i Maloča mogao zabiti pogodak, no lopta je fijuknula tik uz vratnicu. U 35. minuti je domaći sastav imao stopostotnu priliku, Oremuš je sjajno pronašao Ibričića, ali prvo ime splitskog sastava je bilo neuobičajeno neprecizno. Šibenik je mogao uzvratiti u 41. minuti kada se Jakoliš izborio za jednu loptu, okrenuo svog čuvara i nabacio za Alispahića, koji je promašio čistu priliku.

U drugom poluvremenu Hajduk je, kao i protiv rumunjskog sastav – pao u igri. Šibenačni su počeli opasno prijetiti, imali su dvije-tri izrazite šanse, ali nisu uspjeli nadmudriti Hajdukovog pričuvnog vratar Radoševića. Kazna je stigla u 72. minuti – Goran Jozinović je odlično probio lijevu stranu, ubacio na sedam, osam metara za Vukušića, koji je loptu zakucao u šibensku mrežu.

Hajduk je tako upisao drugu pobjedu, uz remi u Osijeku, te skočio na diobu trećeg mjesta sa Zagrebom i Cibalijom, koji su također skupili po sedam bodova, no Splićani imaju uvjerljivo najbolju gol-razliku (10:3). Ono što je za Poklepovića najvažnije – pobjedom je zadržano pozitivno ozračje koje će biti itekako potrebno u europskom nadigravnju s Unireom.