Sredinom treće četvrtine finala između Cibone i Partizana pristaša crno-belih okrenuo se prema Ciboninim navijačima, pokazao tri prsta i bacio bocu na njih.

25.4.2010.
20:49

arti-201004250275006U prepunoj dvorani na Laništu, pred 15.600 gledatelja, Cibona i Partizan igrali su neizvjesnu i tvrdu utakmicu. Atmosfera na tribinama bila je do sredine treće četvrtine mirna i dostojanstvena, bez incidenata. A onda su smišljenom provokacijom navijači Partizana, koji su sjedili iza klupe svoje momčadi, izazvali nerede!

Prema riječima direktora Arene Zagreb, jedan se pristaša crno-belih, nakon mini-serije beogradske momčadi za vodstvo 41:36, okrenuo prema tribini, podignuo tri prsta u zrak i bacio bocu prema domaćim navijačima. Odmah je nastao kaos, publika je krenula prema 'provokatorima' sa željom za fizičkim obračunom.

Vrlo brzo se pred tom tribinom stvorio veliki broj redara koji su pokušali smiriti strasti, ali tada su navijači Partizana (s akreditacijom oko vrata?!) šakama napali i njih. Dolaskom interventne policije, ali i reakcijom Partizanove klupe, pogotovo trenera Dušana Vujoševića, situacija se polako primirila, a krivci za nerede izvedeni su iz dvorane.

Utakmica je nakon kraćeg prekida nastavljena, a ovaj incident izazvao je revolt kod zagrebačke publike, koja je počela s gromoglasnim navijanjem, podrškom Perasovićevim igračima. Oni su na krilima te užarene atmosfere dostigli Partizan i uoči posljednje četvrtine izjednačili na 44:44.

Finale je na kraju otišlo u produžetke, u kojima je Partizan nevjerojatnim košem sa svoje polovice Dušana Kecmana pobijedio 75:74 te obranio naslov u NLB ligi.