Grčka je u pripremnom susretu za SP u austrijskom Altachu odigrala 2:2 protiv Sjeverne Koreje. Rehhagelovi izabranici su dvaput vodili, no Jong Tae-Se je sjajnim golovima postavio konačnih – 2:2.

26.5.2010.
11:58

Sudionici skorašnjeg Svjetskog prvenstva u Južnoj Africi - Grčka, Nigerija i Kamerun razočarali su u pripremnim susretima.

Grčka je u Altachu u Austriji odigrala 2:2 protiv Sjeverne Koreje iako je dva puta vodila, no jedna od najvećih nepoznanica SP-a je uspjela izvući remi.

Grci su poveli golom Katsouranisa u trećoj minuti, ali dvadeset minuta kasnije je sjajnim udarcem s vrha šesnaesterca izjednačio Jong Tae-Se.

Rehhagelovoj momčadi je u 48. minuti novu prednost donio Angelos Charisteas, a samo tri minute kasnije Jong je opet izveo vrhunsku akciju i zakucao loptu pod gredu za remi.

Nigerija je u Wattensu, također u Austriji, odigrala bez pogodaka protiv Saudijske Arabije, a bio je to njezin prvi nastup pod vodstvom novog izbornika Šveđanina Larsa Lägerbacka.

Orlovi nisu uspjeli slomiti slabašnu Saudijsku Arabiju, a na koncu mogu biti sretni što nisu izgubili jer je suparnik u 71. minuti zapucao priliku utakmice. Nigerija će na SP-u igrati u skupini B zajedno s Argentinom, Grčkom i Južnom Korejom.

Kamerun u Linzu odigrao 0:0 protiv Gruzije, još jedne reprezentacije koja će biti suparnik Hrvatskoj u kvalifikacijama za EURO 2012. Podsjetimo, Kamerunci će na SP-u igrati u skupini E zajedno s Nizozemskom, Danskom i Japanom.

Istaknimo i uvjerljive pobjede Ukrajine i Češke, koji neće igrati u Južnoj Africi. Ukrajinici su pobijedili Litvu 4:0, uz po dva pogotka Alijeva (11,17) te Ševčenka (69-11m, 79), dok su Česi dobili Amerikance, sudionike SP-a, rezultatom 4:2. Sivok, Polak, Fenin i Necid su pogađali za Češku, a Holden i Gomez za SAD.