U londonskom dvoboju West Ham i Chelsea su odigrali 1:1. Igrači Carla Ancelottija su tako propustili priliku pobjeći Manchester Unitedu na velikih šest bodova prednosti.

20.12.2009.
22:14

Iako je Chelsea bio veliki favorit, West Ham je poveo pogotkom Alessandra Diamantija u 45. minuti iz kaznenog udarca, dok je Chelsea izjednačio također s bijele točk" preko Franka Lamparda u 61. minuti.

Čekićarima je ovaj bod donio bijeg s posljednjeg mjesta ljestvice, dok je Chelsea ovog mjeseca od mogućih 12 uzeo tek pet bodova.

U ostalim utakmicama Wolverhampton je slavio kod kuće protiv Burnleya sa 2:0, a pogotke su postigli Nenad Milijaš (16) i Kevin Doyle (50).

Everton i Birmingham su na Goodison Parku odigrali 1:1. Rus Biljaletdinov je u petoj minuti doveo domaćine u vodstvo, a za goste je izjendačio Sebastian Larsson u 22. minuti dvoboja.