U velikom londonskom derbiju u sklopu 19. kola engleskog Premiershipa Arsenal je na svom terenu pobijedio Chelsea s 3:1, a sve najvažnije dogodilo se u svega desetak minuta.

28.12.2010.
8:39

Sjajan poklon za blagdane poklonili su nogometaši Arsenala svojim navijačima. U velikom londonskom derbiju Topnici su razbili Bluese s 3:1 i vratili se na drugo mjesto Premiershipa.

Domaćini su u vodstvo došli preko Songa u 44. minuti, da bi odmah na početku nastavka igrači Arsenala 'strpali' još dva pogotka u protivničku mrežu. Strijelci su bili Fabregas (51) i Walcott (53). Četiri minute kasnije pogodak nade za goste postigao je Ivanović, no više od toga Bluesi jednostavno nisu mogli.

Chelsea je tako nastavio krizu, a u posljednjih osam prvenstvenih kola Bluesi su upisali tek jednu pobjedu, tri remija i čak četiri poraza.