Iako je Egipat na Wembleyju vodio gotovo sat vremena, ipak je na kraju pao pod napadima Gordog Albiona.

4.3.2010.
10:47

arti-201003030709006Engleska je dočekala Egipat na uvijek ispunjenom Wembleyju, a čak 80.000 gledatelja došlo je vijdeti meč ovih dviju reprezentacija. Oba izbornika na travnjak su poslali najjače sastave s kojima raspolažu, a na iznenađenje svih prvi su poveli gosti u 23. minuti.

Uz malu pomoć domaće obrane, Mohamed Zidan ostao je usamljen na vrhu peterca i nije mu bilo teško probušiti nemoćnog Roberta Greena. Erupcija oduševljenja za nekoliko stotina egipatskih navijača.

Iako se očekivalo da će se stečenim vodstvom prvaci Afrike zatvoriti - to se nije dogodilo i Englezi su se dobro namučili za svaku priliku koju su stvorili. No, do isteka prvih 45. minuta nisu uspjeli pronaći put do mreže Essama El-Hadaryja.

Izbornik Gordog Albiona, Fabio Capello napravio je pravi potez kada je u 46. minuti s terena povukao Jermainea Defoea, a u igru uveo Petera Croucha. Stasiti napadač zahvalio mu je već u 56. minuti kada je sjajno reagirao na centaršut i poravnao na 1:1.

arti-201003030733006U jeku domaćih napada stigao je i drugi pogodak koji je potpuno prelomio utakmicu. Shaun Wright-Phillips pogodio je za vodstvo Engleza nakon što je gostujući vratar obranio prvi udarac domaćina. Strijelac drugog pogotka također je u igru ušao u drugom poluvremenu.

Egipat je nakon toga potonuo, a Englezi preko Croucha još jedanput zatresli mrežu svojih protivnika u 80. minuti. Doduše, gledajući usporenu snimku, gol je trebao biti poništen zbog zaleđa.

Na kraju, 3:1 za Otočane, no kraljevi Afrike nisu se osramotili. Bili su veći dio utakmice ravnopravni protivnik, a omjer udaraca 17-14 govori kako nisu bili puno bezopasniji od svojih suparnika. No, broje se samo golovi, šanse ostaju samo šanse...