Domenechovi Tricolori dali su novi materijal kritičarima nakon što su na otvaranju SP-a s Urugvajem odigrali bez pogodaka. Nekadašnji svjetski prvaci iz 1998.

12.6.2010.
0:46

Skupina A Cape Town. Stadion Green Point. Sudac: Nishimura (Japan) Crveni karton: Lodeiro (81). URUGVAJ: Muslera - A. Pereira, Godin, Lugano, Victorino - Gonzales (Lodeiro, 63), Arevalo, Perez (Eguren, 88), M. Pereira - Suarez (Abreu, 74), Forlan. FRANCUSKA: Lloris - Evra, Abidal, Gallas, Sagna - Ribery, Diaby, Toulalan, Gourcuff (Malouda, 74), Govou (Gignac, 85) - Anelka (Henry, 72).

Statistika utakmice:

Udarci: 6 - 12 U okvir: 3 - 3 Korneri: 0 - 4 Prekršaji: 13 - 20 Posjed lopte (%): 47 - 53Bivši prvaci svijeta Urugvaj (1930. i 1950.) i Francuska (1998.) su u svojoj prvoj utakmici skupine A odigrali 0:0 i tako prikazali reprizu susreta sa SP-a 2002. godine kada su obje momčadi napustile turnir nakon prvoga kruga.

arti-201006110684006Prvu veliku priliku na utakmici stvorio je Ribery u sedmoj minuti kada je odlično probio lijevu stranu i ubacio za Govoua, no napadač Francuske sa samo pet metara nije uspio zahvatiti loptu i upropastio vrlo izglednu priliku.

Urugvajcima je trebalo četvrt sata za prvi ozbiljniji pokušaj, a u 16. minuti je opasno tukao Forlan s ruba šesnaesterca, no Lloris je odlično obranio.

arti-201006080058006U 18. minuti je zaprijetio Gourcuff i to izravno iz slobodnog udarca. Bila je to situacija koja je više mirisala na centaršut, no veznjak Tricolora odlučio se na udarac, a u posljednji trenutak Muslera je loptu izvadio ispod grede.

Uglavnom nezanimljiv prvi dio utakmice zaključio je Anelka, koji je u 42. minuti pokušao zaprijetiti glavom, no lopta je otišla daleko od urugvajskog vratara.

arti-201006110622006Prvi pokušaj u nastavku pripao je Urugvaju. Tukao je Arevalo, no bez opasnosti za Llorisa. Nekoliko destaka sekundi kasnije pokušao je i Forlan, no i taj pokušaj je završio preko gola.

Očajni Francuzi su pokušavali ugroziti protivnika dalekometnim pokušajima pa je tako u 56. minuti Toulalan opalio sa čak 35 metara, no bio je to lak pokušaj za Musleru.

Izbornik Francuske Raymond Domenech je u 72. minuti izvadio Anelku i pokušao osvježiti momčad i pojačati napad uvođenjem u igru čovjeka koji je rukama dovukao Tricolore na SP - Thierryja Henryja.

arti-201006090688006No samo minutu kasnije Urugvajci su imali najbolju priliku nakon što je lopta na desetak metara od francuskog gola došla do usamljenog Forlana, no napadač Atletica je tukao iz voleja malo pored vrata Llorisa.

U 81. minuti su Urugvajci ostali s igračem manje jer je mladi Lodeiro, koji je u igru ušao 15-ak minuta ranije, zaradio drugi žuti karton i ostavio svoju momčad na cjedilu.

Francuska je tih posljednjih desetak minuta silovito napadala protivnika kako bi zabila gol vrijedan tri boda, no na kraju su treći put zaredom svoj prvi nastup na SP-u završili bez postignutog gola.