Nogometaši Xereza su se na Camp Nou očito došli potući protiv europskog prvaka. Dobili su deset žutih i dva crvena kartona te tri gola u mrežu.

25.4.2010.
13:16

Mrtva trka između Barcelone i Reala za titulu prvaka nastavlja se i nakon 34. kola španjolskog prvenstva. Katalonci su na svom Camp Nou pobijedili Xerez sa 3:1 i zadržali su prednost od jednog boda u odnosu na Madriđane, koji su u gostima svladali Zaragozu 2:1.

Pep Guardiola je protiv Xereza na teren poslao kombiniranu momčad bez glavnog igrača Lea Messija, no odličnu partiju pružio je Zlatan Ibrahimović. Domaćini su poveli u 14. sjajnim golom Jeffrena Suareza gotovo iz mrtvog kuta, a deset minuta kasnije Ibrahimović je sjajno poslužio strijelca Thierryja Henryja za 2:0.

Odmah u sljedećem napadu posljednjeplasirana momčad španjolske lige smanjila je pogotkom Marija Bermeja i to je bio rezultat prvoga dijela. Početkom nastavka u igru je ušao Messi i Barça je vrlo brzo došla do pogotka. U 56. minuti Ibro je okrunio sjajnu igru golom za 3:1.

U završnici su igrači Xereza odlučili 'pretući' domaćine, pa je prvo pocrvenio Alustiza zbog starta na Messiju, a odmah potom i Orellana zbog udaranja Bojana Krkića bez lopte. Pored toga, gostima je još dodijeljeno i deset žutih kartona.

Real se dugo mučio u Zaragozi, a u prvom dijelu mreže su mirovale. Domaćine je konačno načeo Raul u 50. minuti i činilo se da će Kraljevski klub lako do pobjede, pogotovo kada je odmah u 52. minuti isključen domaći igrač Matteo Contini.

Zaragoza se, međutim, nije predavala i uspjela je izjednačiti preko Pereza Adrian Colunge, koji je u 61. minuti pobjegao obrani Real, zaobišao Casillasa i lagano pogodio mrežu. Za trijumf Reala i ostanak u utrci za prvaka pobrinuo se povratnik u momčad Kaka u 82. minuti.