Arsenalov krvnik bacio u očaj Wengera!

Junak londonskog derbija bio je Didier Drogba koji je postigao oba gola za Chelsea protiv Arsenala (2:0).

7.2.2010.
21:50

arti-201002060246006U nedjeljnom derbiju 25. kola engleskog prvenstva, velikom londonskom okršaju, Chelsea je na svom Stamford Bridgeu pobijedio Arsenal 2:0 i ponovo preuzeo vodstvo na ljestvici.

Junak utakmice bio je Didier Drogba, koji je postigao oba gola za Bluese – prvog u osmoj, a drugog u 23. minuti utakmice. Bio je korak i do hat-tricka, no u 84. minuti je iz slobodnog udarac uzdrmao vratnicu.

arti-201002060207006U posljednjih deset utakmica protiv Arsenala napadač reprezentacije Obale Bjelokosti je postigao čak 12 pogodaka, čime se prometnuo u istinskog krvnika Wengerove momčadi.

Arsenal je imao inicijativu svih 90 minuta, imao je veći posjed lopte i više udaraca prema vratima, no svi njegovi pokušaji ostali su nedorečeni, dok je Chelsea kaznio svaki propust gostujuće obrane.

Najbolje prilike za Topnike, koji su bili bez ozlijeđenog Eduarda da Silve, imali su Andrej Aršavin u 18. minuti, te Samir Nasri u 62. minuti.

Kod prvog pokušaja sjajno je reagirao vratar Chelseaja Petr Čech, dok je kod drugog pokušaja Nasri previše oklijevao.

U drugoj nedjeljnoj utakmici 25. kola Birmingham City je slavio 2:1 protiv Wolverhampton Wanderersa, postigavši dva gola u zadnjih deset minuta utakmice.

Gosti su poveli golom Kevina Doylea u 42. minuti, a tvorac preokreta Birminghama bio je Kevin Phillips golovima u 80. i 85. minuti.

Na ljestvici ponovo vodi Chelsea sa 58 bodova, dva više od Manchester Uniteda i čak devet više od trećeplasiranog Arsenala, koji se polako oprašta od utrke za naslov prvaka.