UŽIVO: / Šok na Maksimiru, Dinamo ispao nakon jedanaesteraca!

4.8.2010.
20:22

Uzvratna utakmica 3. pretkola Lige prvaka Zagreb. Stadion u Maksimiru. Sudac: Eric Braamhaar (Nizozemska). JEDANAESTERCI: 2:1 - Bišćan, 2:2 - Samardžić, Sammir - brani Stoyanov, Stoyanov - brani Lončarić, Badelj - brani Stoyanov, Volkov - promašaj, 3:2 - Cufre, 3:3 - França, 4:3 - Ibanez, 4:4 - Adamović, 5:4 - Etto, 5:5 - Vranješ, 6:5 - Calello, 6:6 - Nikolić, Vrsaljko - Stoyanov brani, Branković - Lončarić brani, Dodo - vratnica, 6:7 - Haceaturov. Strijelac: 0:1 - Volkov (16), 1:1 - Sammir (55-11m). DINAMO: Lončarić, Mesarić (Ibanez, 46), Etto, Cufre, Bišćan, Ademi (Calello, 76), Vrsaljko, Badelj, Sammir, Slepička, Rukavina (Dodo, 87). SHERIFF: Stoyanov, Volkov, França, Erokhin, Vranješ, Diedhiou (Nikolić, 72), Fred (Haceaturov, 78), Samardžić, Nadson (Scripcenco, 95), Branković, Adamović. Prva utakmica: Sheriff - Dinamo 1:1

PRODUŽECI120+2' - Kraj drugog produžetka. Odluka o pobjedniku past će nakon jedanaesteraca.

119' - Stoyanov je zradio žuti karton zbog zadržavanja igre.

118' - Pokušaj Badelja iz trka s 20-ak metara - pored gola. Igrači Sheriffa gotovo svaku minutu ostaju ležati na travnjaku i raznim 'trikovima' kradu vrijeme.

113' - Žuti karton zbog prekršaja zaradio je Adamović.

112' - Modri su svim silama krenuli prema moldavskim vratima. Tukao je i Ibanez - preko gola. Nakon manje od minute u prilici se našao i Badelj, no i to je obranio sjajni Stoyanov.

109' - Opet Stoyanov spašava goste. Odličan prodor Sammira, povratna za Slepičku koji tuče iz prve s desetak metara - no već spomenuti vratar Sheriffa ponovno izlazi kao pobjednik.

106' - Nastavlja se utakmica. Velika podrška i pljesak s tribina za igrače Dinama.

Završio je prvi produžetak. Kratka stanka za igrače.

104' - Velika prilika za Dinamo! Slepička je propustio loptu za Sammira koji tuče s desetak metara pod rašlje, no sjajni Stoyanov još jedanput reagira odlično i spašava Sheriff.

98' - Dobar udarac glavom Françe, no ipak otišlo je to pokraj vrata.

95' - Posljednja izmjena kod gostiju. Iz igre je izašao Nadson, a umjesto njega na terenu je Scripcenco.

91' - Počeo je prvi produžetak. Još 30 minuta do konačne odluke ili eventualnih jedanaesteraca.

Istekla je i sudačka nadoknada, a rezultat je isti kao i u prvom dvoboju, 1:1. Pobjednika će odlučiti produžeci ili eventualni jedanaesterci.

DRUGO POLUVRIJEME90+4' - Vrsaljko je pokušao glavom iz teške pozicije, Stoyanov ponovno brani.

89' - Etto je bio u mat-poziciji pred Stoyanovom, no spetljao se u samoj završnici i izgubio kontrolu nad loptom.

87' - Pokušao je Etto prizemnim udarcem no Stoyanov je to lakoćom uhvatio. Rukavina napušta igru uz pljesak s tribina, a umjesto njega u igru je ušao Dodo.

83' - Žuti karton kod Dinama dobio je i Badelj zbog prekršaja.

80' - Branković je s više od 30 metara umalo iznenadio Lončarića.

78' - Nikolić je zbog prekršaja na Ibanezu dobio žuti karton. Nova izmjena kod Sheriffa, iz igre je izašao Fred, a umjesto njega na terenu je Haceaturov.

76' - Nova izmjena kod Dinama. Ademi je izašao, a u igru ušao Calello.

72' - Izmjena u gostujućem sastavu. Iz igre je izašao Diedhiou, a umjesto njega na travnjaku je Nikolić.

70' - Samardžić je glavom pucao sa samo pet metara, srećom po Modre lopta je otišla tik uz vratnicu.

69' - Badelj je pokušao udarcem s dvadesetak metara - preko vrata. 30-ak sekundi ranije, nizozemski sudac mogao je suditi još jedan penal za Dinamo budući da je bio čisti prekršaj na Badelju.

67' - Još jedan odličan potez Sammira, koji se riješio čuvara i opalio s 20 metara, no opet je Stoyanov maestralno reagirao.

66' - Ibanez je pokušao udarcem iz daljine, no Stoyanov je na mjestu.

55' - Gol za Dinamo!Bišćan je pao nakon kontakta sa Samardžićem, a nizozemski sudac pokazao je na bijelu točku. Sammir je bio precizan iz jedanaesterca i poravnao na 1:1. Igrač Sheriffa zaradio je i opomenu zbog prekršaja.

52' - Bez većih uzbuđenja u početnim minutama nastavka. Kod Dinama se spremaju nove izmjene.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme. Promjena kod Dinama - igru je napustio Mesarić, a umjesto njega na terenu je Ibanez.

Kraj prvog poluvremena. Sheriff nakon prvih 45. minuta ima minimalnu prednost pogotkom Volkova. Dinamo je nakon toga imao niz dobrih prigoda, no nisu uspjeli savladati vrlo dobrog vratara Stoyanova.

PRVO POLUVRIJEME44' - Volkov je nakon prekida imao dobru priliku za goste, no srećom nije pogodio s desetak metara.

.mcrmeebo { display: block; background:url("http://widget.meebo.com/r.gif") no-repeat top right; } .mcrmeebo:hover { background:url("http://widget.meebo.com/ro.gif") no-repeat top right; } http://widget.meebo.com/mcr.swf?id=oTtgzoDcjT

39' - Nova velika prilika za Dinamo. Bišćan je odlično loptom gurnuo u priliku Slepičku, no Stoyanov skida i taj pokušaj.

37' - Fred je zbog prekršaja na Sammiru zaradio prvu opomenu kog gostiju.

31' - Leandro Cufre je zaradio prvi karton na utakmici. Sammir je večeras dobro raspoložen - trči, kreira, trudi se, no ne 'prati' ga nitko od suigrača.

30' - Dinamo konstantno pritišće, a veliku priliku imao je Badelj. Sammir mu je vratio povratnu loptu, a Dinamov veznjak s 20 metara tukao za dlaku pored gola.

19' - Imali su Zagrepčani dvije lijepe prilike za izjednačenje, no ni Sammir ni Slepička nisu bili dovoljno precizni. Posebno je opasan bio pokušaj Slepog koji je tukao tek nekoliko centimetara od vrata.

16' - Šok na Maksimiru! Modri su izgubili loptu na sredini terena, Moldavci su brzo odigrali akciju iz koje je pogodio Volkov. Dinamu sad samo pobjeda igra za prolaz dalje.

12' - Sammir je ukrao loptu protivniku i probio se u šesnaesterac, na drugoj strani pokušao je proigrati Slepičku koji nije bio čuvan, no u posljednji trenutak spasio je Nadson.

6' - Prva prilika na utakmici. Sammir je dobro ubacio iz slobodnjaka, a Bišćan tukao glavom - no Stoyanov je sjajno reagirao i zaustavio udarac kapetana Dinama

1' - Počela je utakmica u Maksimiru, nešto manje od 10.000 gledatelja na tribinama. Od prve minute započeo je i Ante Rukavina.

NAJAVA arti-201008040125006Nakon remija u prvoj utakmici, pred nogometašima Dinama je naizgled lagan posao - bilo kakva pobjeda protiv Sheriffa značila bi prolaz dalje, no ako ćemo suditi po posljednjem dvoboju s Rijekom - na Maksimiru bi moglo biti itekako 'škakljivo'.

arti-201008030396006"U Zagreb definitivno nismo stigli izgubiti. Spremili smo se za ovaj dvoboj i vjerujemo u naš prolaz", rekao je gostujući kapetan Vladimir Volkov za Sportske. Također, Moldavci na svojim klupskim internetskim stranicama pišu kako "slavni stadion iz bivše Jugoslavije je u tužnom stanju, te da nemaju riječi kako bi opisali njegovu infrastrukturu". Dobro, mi to ionako već znamo...

arti-201008030204006Zagrebačkoj publici večeras bi se trebao predstaviti i Ante Rukavina, za kojeg trener Velimir Zajec kaže kako bi mogao odraditi jedno poluvrijeme ili sat vremena iako je daleko od prave forme. Na vratima će biti Lončarić umjesto ozlijeđenog Butine, a prema izjavama Sheriffovih nogometaša najviše se boje Sammira, koji im je i 'zapaprio' u prvoj utakmici.