U Tottenhamu puk'o prvi igrač i napao Redknappa!

Među igračima Tottenhama koji su ove sezone više na klupi nego u igri prvi je živce izgubio onaj najiskusni – Robbie Keane.

11.10.2010.
8:54

Iskusni irski napadač ove sezone proživljava sudbinu Nike Kranjčara. Puno je češće na klupi nego u igri iako je udarni napadač Tottenhama Jermain Defoe već duže vrijeme izvan stroja zbog teže ozljede.

30-godišnji Robbie Keane, koji je igrama u dresu Tottenhama od 2002. do 2008. godine postao idol navijača i neprikosnoveni kapetan londonske momčadi, po povratku iz Liverpoola, gdje je proveo samo šest mjeseci (od srpnja 2008. do siječnja 2009.), nije se uspio nametnuti treneru Harryju Redknappu.

Ove je sezone, poput Kranjčara, završio na klupi, pa je tako u početnom sastavu Spursa od početka engleskog prvenstva bio je tek jednom, dok je u Ligi prvaka skupio ukupno 76 minuta. To je bilo dovoljno da Keane pokaže prve znakove nervoze. Kulminacija se dogodila u svlačionici Tottenhama nakon poraza na Upton Parku.

Redknapp je iskusnog napadač uveo u igru u 66. minuti, a nakon utakmice je Keaneu predbacivao što je promašio neke izgledne prilike za izjednačenje. Ircu je to bilo dovoljno da uđe u verbalni sukob s trenerom, a fizički obračun su spriječili igrači, piše Daily Mirror.

"Atmosfera u svlačionici bila je jako naelektrizirana", rekao izvor blizak londonskom klubu.

Nakon tog sukoba, Redknapp je u Keanea uveo u igru u 89. minuti dvoboja Lige prvaka protiv Twentea na White Hart Lane, a u sljedećem prvoligaškom meču, pobjedi nad Aston Villom (2:1) uopće nije koristio usluge irskog reprezentativca.

Keaneu je to znak da potraži novog poslodavca, još jednog u svojoj karijeri bogatoj klubovima. 30-godišnji napadač je dosad igrao za Wolverhampton, Coventry, talijanski Inter, Leeds United, Glasgow Celtic, a najduže se zadržao upravo u Tottenhamu.