Registracija
Ako imaš Voyo pretplatu, registriraj se istim e-mailom i čitaj net.hr bez oglasa! Saznaj više
Toggle password visibility
Toggle password visibility
Već imaš račun?
Obnovi lozinku
ŽRTVA DAVNE EPIDEMIJE? /

U staroj jezgri Makarske pronađene stare ljudske kosti!

Riječ je najmanje o dvije osobe čije su kosti stare od 1500 do 1700 godina, doznaje se od kustosa Gradskog muzeja u Makarskoj koji je bio na neslužbenom uvidu Marinka Tomasovića.

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx

Prilikom zemljanih radova na makarskoj Kalelargi, ulici u staroj gradskoj jezgri, danas su pronađene ljudske kosti u zidanom grobu od vapnenca.

Riječ je najmanje o dvije osobe čije su kosti stare od 1500 do 1700 godina, doznaje se od kustosa Gradskog muzeja u Makarskoj koji je bio na neslužbenom uvidu Marinka Tomasovića. Dodao je da je grob dijelom oštećen možda pri prvom uređenju te središnje i najduže ulice u starom dijelu grada.

Po Tomasovićevim riječima, Kalalagra je bila rubni dio uništenoga rimskog groblja koje je bilo na obližnjemu Kačićevu trgu u Makarskoj. Pronađene ljudske kosti bit će pokopane na gradskome groblju.

Kako je Makarsku u povijesti nekoliko puta poharala kuga, nagađa se da je možda riječ o žrtvama neke od epidemija.

Policija nije obavila očevid jer se pronalazak ljudskih kostiju u grobnici iz tako davnog vremena ne smatra kaznenim djelom.

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike
Pročitaj i ovo
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Regionalni portali
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike