To smo čekali 80 dana: Prazne tribine i loš nogomet

Na prve dvije utakmice 19. kola Prve HNL, kojima je počeo proljetni dio prvenstva, skupilo se jedva par stotina gledatelja.

25.2.2011.
21:57

Dvoboj u Kranjčevićevoj pred 200-tinjak gledatelja završio je remijem nakon što je Zagreb vrlo rano stigao do prednosti. Već u šestoj minuti najbolji domaći strijelac Ivan Krstanović pogodio je gostujuću mrežu za prednost Pjesnika, no u 71. minuti uzvratio je šibenski napadač Dražen Jelić za konačnih 1:1.

Nešto ranije i malo istočnije u Zagrebu su proljetni dio HNL-a otvorili Lokomotiva i Osijek. Susret na stadionu Maksimir pratilo je još manje ljudi nego u Kranjčevićevoj, a nisu imali ni sreće.

Utakmica je završila 0:0, s tim da su Lokosi bili bliže tri boda jer su pogodili gredu (Bule) i vratnicu (Pivarić), a najbolju osječku priliku promašio je 19-godišnji Anton Maglica.

Osječani su ovim remijem napredovali na desetu poziciju s 23 boda, dok je Lokomotiva ostala 13. s 22 boda. Zagreb je bodom također zadržao svoju 12. poziciju s 22 boda, baš kao i 14. Šibenik s 19 bodova.