Svjetski rekoder blizu čudesne granice!

Rogerio Ceni, svjetski rekorder po broju golova među vratarima, zabio je svoj 90.

31.8.2010.
10:27

Fluminense je poveo u devetoj minuti pogotkom Deca, kojemu je to prvijenac u trećem nastupu za brazilski klub otkad je stigao iz engleskog Chelseaja.

Poravnanje je gostima donio Rogerio Ceni u 34. minuti lukavim zgoditkom iz slobodnog udarca. Minutu kasnije Sao Paulo je čak poveo golom Fernandaoa, a konačnih 2:2 postavio je Euzebio (59).

Treba reći da je 37-godišnji vratar Sao Paula dvadesetak minuta prije kraja utakmice domaćinima obranio jedanaesterac pokazavši da, pored toga što je vrhunski strijelac, nije ni 'loš' golman.

Rogerio Ceni je član Sao Paula od 1990. godine i odigrao je više od 900 utakmica, te je dva puta osvojio Libertadores kup.

Od vratara koji su se istakli svojim golgeterskim sposobnostima Ceni je uvjerljivo na vrhu i vrlo lako bi mogao prebaciti čudesnu granicu od 100 golova koja će ostati nedostižna za sve ostale kolege.

Pogocima su se u svojoj karijeri isticali i Paragvajac Jose Luis Chilavert (62 gola), Meksikanac Jorge Campos (38) te 'ludi' Kolumbijac Rene Higuita (38).