Registracija
Ako imaš Voyo pretplatu, registriraj se istim e-mailom i čitaj net.hr bez oglasa! Saznaj više
Toggle password visibility
Toggle password visibility
Već imaš račun?
Obnovi lozinku
ZASTOJ U ŽELJEZNIČKOM PROMETU: /

Revoltirani prometnici prekinuli rad: 'Otišli smo na gablec!'

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx

Do prosvjeda je došlo upravo u vrijeme kad je službeni predstavnik sindikata željezničara s upravom pregovarao o kompenzacijama za izgubljenih 100 eura materijalne naknade za ukinuti dodatak za koji je utvrđeno da nema uporišta u zakonu i kolektivnom ugovoru, pišu slovenski mediji.

Vodstvo željeznica: To nije štrajk nego 'teški eksces'

Vodstvo željeznica tvrdi da se radi o teškom "ekscesu" koji se ne može smatrati štrajkom jer nezadovoljni prometnici svoj postupak nisu najavili, a direktor ne isključuje uručivanje izvanrednih otkaza zbog nediscipline i ne izvršavanja radnih zadaća.

"Prometnici imaju ključnu ulogu u dolasku vlaka na cilj, njihov rad se odvija i bez pauze. Kad bi svi prometnici koristili pravo na polusatni odmor, promet bi se zaustavio", kazao je za ljubljanski list "Dnevnik" direktor Slovenskih željeznica Dušan Mes i najavio poduzimanje sankcija.

Vlada je željezničarima poslala poruku da očekuje mirno razrješenje spora.

"Slovenske željeznice moraju nastalu situaciju riješiti socijalnim dijalogom, te naći put za nesmetano, sigurno i učinkovito odvijanje prometa", navelo je ministarstvo za promet i infrastrukturu u reakciji na "divlji" štrajk prometnog osoblja.

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike
Pročitaj i ovo
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Regionalni portali
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike