Registracija
Ako imaš Voyo pretplatu, registriraj se istim e-mailom i čitaj net.hr bez oglasa! Saznaj više
Toggle password visibility
Toggle password visibility
Već imaš račun?
Obnovi lozinku
Svijet /

'Sumnje Hrvata u Europu ne čude'

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx

Konzervativni poljski političar Jerzy Buzek na kraju je svojeg mandata predsjednika Europskog parlamenta. Zasigurno među pozitivne priče njegova mandata spada završetak pristupnih pregovora s Hrvatskom i potpisivanje ugovora o pristupanju te zemlje, piše Deutsche Welle.

"Hrvatska je izvanredna priča za vrijeme mojeg mandata", smatra Buzek. Kazao je da ga ne čudi što uoči referenduma rastu sumnje građana u Europsku uniju. Podsjetio je kako je i 2003. godine u Poljskoj došlo do porasta nepovjerenja građana prema EU, ali se na referendumu 57 posto građana Poljske ipak izjasnilo za članstvo u EU.

Danas, gotovo deset godina kasnije, u Poljskoj je 83 posto Poljaka za članstvo svoje zemlje u Europskoj uniji "Danas, gotovo 10 godina kasnije, u Poljskoj je 83 posto Poljaka za članstvo svoje zemlje u Europskoj uniji i to je moja poruka Hrvatima uoči referenduma", rekao je Buzek.

Jerzy Buzek bio je prvi predsjednik Europskog parlamenta iz novih zemalja članica EU-a. On je i među Poljacima bio izuzetak. Iako je golema većina njegovih sugrađana katoličke vjeroispovijesti, Buzek je protestant.

Na mjestu predsjednika Europskog parlamenta naslijedit će ga njemački socijaldemokrat Martin Schulz.

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike
Pročitaj i ovo
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Regionalni portali
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike