Registracija
Ako imaš Voyo pretplatu, registriraj se istim e-mailom i čitaj net.hr bez oglasa! Saznaj više
Toggle password visibility
Toggle password visibility
Već imaš račun?
Obnovi lozinku
SLUŽBENI POSJET /

Neviđena kriza u BiH, šef NATO-a stiže u Sarajevo

Bosanskohercegovački mediji navode da će se Rutte sastati s visokim dužnosnicima BiH, predsjedateljicom i članovima Predsjedništva BIH, predsjedateljicom Vijeća ministara Borjanom Krišto, ministrom vanjskih poslova, ministrom obrane i vršiteljem dužnosti ministra sigurnosti

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx

Glavni tajnik NATO-a Mark Rutte u ponedjeljak stiže u službeni posjet Bosni i Hercegovini gdje će se sastati s vodećim dužnosnicima BIH, obići sjedište NATO-a u Sarajevu i održati predavanje na sarajevskom Fakultetu političkih znanosti.

Bosanskohercegovački mediji navode da će se Rutte sastati s visokim dužnosnicima BiH, predsjedateljicom i članovima Predsjedništva BIH, predsjedateljicom Vijeća ministara Borjanom Krišto, ministrom vanjskih poslova, ministrom obrane i vršiteljem dužnosti ministra sigurnosti.

Kriza u BiH

Rutteov posjet BiH dogovoren je u jeku velike krize nakon što je parlament RS usvojio zakone kojima pokušava ograničiti rad državnog pravosuđa i policije, a sve nakon nepravomoćne presude čelniku bosanskih Srba Miloradu Dodiku.

Zapadne države EU i SAD osudile su pokušaj da se entitetskim zakonima blokira državno pravosuđe i sigurnosti aparat.

Zapovjedništvo EUFOR najavilo je da će ovoga tjedna dobiti pojačanje za svoje postrojbe.

POGLEDAJTE VIDEO: Dodik bi mogao u zatvor? 'Ako sam prekršio neke zakone, spreman sam odgovarati, ali nisam'

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike
Pročitaj i ovo
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Regionalni portali
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike