Policija upala u stan šefice MMF-a!

20.3.2013.
16:08
VOYO logo

Lagarde je u vrijeme pretresa bila u Frankfurtu u Njemačkoj, potvrdio je glasnogovornik MMF-a. O pretresu stana izvijestili su njezini odvjetnici, prenosi list Guardian.

Lagarde je kao ministrica financija u Sarkozyjevoj vladi u više navrata demantirala da je odobrila isplatu 285 milijuna eura u arbitražnom postupku milijarderu Bernardu Tapieu.

"Ova će nam istraga pomoći otkriti istinu, a to će doprinijeti oslobađanju moje klijentice od bilo kakve kaznene odgovornosti", komentirao je njezin odvjetnik Yves Repiquet.

Ova pretraga događa se samo dan nakon što je francuski ministar za proračun podnio ostavku nakon što se našao pod istragom zbog porezne prijevare. Francuski predsjednik François Hollande, koji je na vlast došao u svibnju prošle godine, najavio je obračun sa svim političarima koji su povezani s biznismenima.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa
ksw
NE PROPUSTI 21. VELJAČE!
VOYO logo
Još iz rubrike
Image
NASILNI PROSVJEDI /

Bugarski desničari bacali molotovljeve koktele i tukli se s policijom: 'Ne želimo euro!'