Registracija
Ako imaš Voyo pretplatu, registriraj se istim e-mailom i čitaj net.hr bez oglasa! Saznaj više
Toggle password visibility
Toggle password visibility
Već imaš račun?
Obnovi lozinku
odbijen /

Osnivač WikiLeaksa ostaje u zatvoru: Želio je na slobodu zbog straha od zaraze koronavirusom

Assange se nalazi u zatvoru Belmarsh u Londonu

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx

Britanski sud odbio je zahtjev osnivača WikiLeaksa Juliana Assangea, kojemu prijeti izručenje u SAD, da ga se privremeno pusti na slobodu zbog visokog rizika zaraze koronavirusom u zatvoru.

Zbog špijunaže

SAD traži izručenje 48-godišnjaka zbog špijunaže i navodi da bi u slučaju osude mogao provesti desetljeća u zatvoru. 

"Kako trenutno stvari stoje, nema osnove za oslobađanje Assangea zbog globalne pandemije", rekla je sutkinja Vanessa Baraitser. 

Assange optužen za špijunažu: Sud u Londonu odbio zahtjev za odgodom suđenja

Rekla je da Assangeovo ranije ponašanje pokazalo koliko je daleko spreman ići da izbjegne proces izručenja i vjeruje se da bi ponovno pokušao pobjeći. Pozvala se na Assangeov bijeg u ekvadorsko veleposlanstvo u Londonu 2012. kako bi izbjegao izručenje Švedskoj gdje je bio tražen zbog navodnih seksualnih zločina. Optužbe su u međuvremenu odbačene. Assange se nalazi u zatvoru Belmarsh u Londonu.

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike
Pročitaj i ovo
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Regionalni portali
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike