Protiv ponovnog uvođenja paralizatora koji onesposobe čovjeka koji se opire postupanju policije, primjerice prilikom prosvjeda ili uhićenja, izjasnio se i ministar za pravosuđe Goran Klemenčič. Ipak, dopušta mogućnost po kojemu bi se to sredstvo moglo koristiti u izuzetnim slučajevima pa bi ga imali pripadnici specijalne policije ili policijski službenici zaduženi za zaštitu svjedoka.
Prednosti u odnosu na pištolj ili palicu
Neki ističu prednosti tog sredstva u odnosu na pištolj i drvenu palicu:
"Kad na prosvjedima ili prilikom drugih postupanja dođe do nasilja, korištenje drvenog pendreka može biti vrlo bolno, a policajac može čovjeku nehotice ozlijediti glavu, slomiti ruku ili nogu", rekao je Aleš Trontelj, stručnjak za pitanja sigurnosti i vlasnik zaštitarske tvrtke.
"S paralizatorom nema tih problema. S njime se, istina, pojavljuju neki problemi u korištenju, ali to se događa i kod uporabe drugih sredstava za smirivanje osoba u policijskom postupku", kazao je Trontelj.
Slovensko ministarstvo unutarnjih poslova opremilo je 2005. godine specijalnu policiju s 15 električnih paralizatora, ali je njihovu upotrebu 2008. godine kasnije zabranila vlada Boruta Pahora.