Registracija
Ako imaš Voyo pretplatu, registriraj se istim e-mailom i čitaj net.hr bez oglasa! Saznaj više
Toggle password visibility
Toggle password visibility
Već imaš račun?
Obnovi lozinku
Organizirano /

Kako se boriti protiv nogometnog huliganizma? Legalizirajmo ga i od njega napravimo sport, kažu Rusi

Ruski zastupnik vjeruje da bi organizirane tučnjave dovele do manje nasilja na ulicama, i privukle mase gledatelja

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx

Ruski je parlamentarni zastupnik pronašao zanimljivo rješenje za problem huliganizma: treba ga legalizirati i od njega napraviti sport za gledatelje. Tijekom bivšeg svjetskog prvenstva, ruski su se nogometni navijači, od kojih se mnogi bave borilačkim sportovima, sukobili na ulicama Marseilla s engleskim nogometnim fanovima.

Upravo je to i inspiriralo ruskog zastupnika Igora Lebedeva, da smisli pravila za ono što je nazvao "draka" (ruska riječ za svađu, sukob) u kojoj bi se dvadeset boraca s jedne i dvadeset s druge strane sukobilo u areni.  

On smatra da bi ovakve organizirane tučnjave urodile manjom agresivnošću nogometnih fanova, te da bi to moglo poslužiti "kao primjer Englezima" za koje smatra da su loši borci. Misli također i da bi ovakvi sukobi između raznih navijačkih grupa privukli mase ljudi.

Osim što je zastupnik, Lebedev je također i član Ruskog nogometnog saveza. Ipak, kako prenosi britanski The Independent, Lebedev je izjavio i da to ne bi značilo da će turisti u Rusiji biti ugroženi za vrijeme nogometnog prevenstva.

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike
Pročitaj i ovo
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Regionalni portali
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike