Registracija
Ako imaš Voyo pretplatu, registriraj se istim e-mailom i čitaj net.hr bez oglasa! Saznaj više
Toggle password visibility
Toggle password visibility
Već imaš račun?
Obnovi lozinku
DVA METKA U GLAVU: /

Hrvat likvidiran u glavnom gradu Perua

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx

Marinkovich je upucan s dva metka u glavu dok se nalazio u svom objektu u okrugu Independencia, sjevernom predgrađu Lime., a svjedoci kažu da je napadač počeo pucati kada mu je ovaj otvorio vrata, izvijestila je televizijska kuća América Noticias iz Perua.

Ubojica je pobjegao s koferom u vozilo koje ga je čekalo udaljeno nekoliko metara od objekta. Unutra je ostalo nepomično tijelo s cigaretom u ruci.

Peru, zemlja s 30,4 milijuna stanovnika na zapadu Južne Amerike, suočava se s visokom stopom uličnog kriminala ali i povremenim gerilskim napadima.

Marinkovicha, Hrvata rođenog u Peruu, susjedi su zvali 'Rus', 'Hrvat' ili Jugo (Yugo).

Istražitelji, pak, ne isključuju osvetu kao motiv zločina. Marinkovich je prije nekoliko mjeseci dao korisne informacije policiji nakon čega je uhićen Elmer De La Cruz, član bande plaćenika Jhairol Torresa koji je 1.travnja htio smaknuti Geralda Oropezu, optuženog za švercanje droge iz peruanske regije Callao u Europu. Oropezu su u rujnu u zajedničkoj akciji uhitili peruanska i ekvadorska policija.

"U većim urbanim središtima kao što su Lima, Cusco i Arequipa značajan problem predstavlja visoka stopa uličnog kriminala, koji uključuje krađe i pljačke", navedeno je na internetskoj stranici hrvatskog ministarstva vanjskih poslova. "Napominjemo da se situacija vezana uz opasnost od kriminala pogoršala u zadnje vrijeme", dodaje se dalje u obavijesti za putovanja u tu zemlju.

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike
Pročitaj i ovo
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Regionalni portali
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike