Registracija
Ako imaš Voyo pretplatu, registriraj se istim e-mailom i čitaj net.hr bez oglasa! Saznaj više
Toggle password visibility
Toggle password visibility
Već imaš račun?
Obnovi lozinku
Iz Srbije ne posustaju /

Crna Gora oštro odgovorila Vulinu za prozivke oko Oluje i Knina: 'Nećemo više voditi tuđe bitke'

Srbija je napala i crnogorskog pukovnika koji je sudjelovao na svečanosti u Kninu

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx

Pukovnik Ivan Mašulović, vojni izaslanik Crne Gore u Hrvatskoj, sudjelovao je u Kninu na obilježavanju hrvatskog Dana pobjede i domovinske zahvalnosti kao i Dana hrvatskih branitelja, zbog čega ga je prozvao srbijanski ministar Aleksandar Vulin. On je rekao da mu je "žao što što je na obilježavanju godišnjice Oluje, koju je nazvao 'proslavom najvećeg stradanja srpskog naroda', vidio časnika crnogorske vojske. 

Crnogorsko Ministarstvo obrane, izdalo je priopćenje u kojemu su objasnili zašto je njihov izaslanik bio u Kninu.

“Vojni izaslanik Crne Gore u Republici Hrvatskoj, pukovnik Ivan Mašulović, je učestvovao na obilježavanju Dana pobjede i domovinske zahvalnosti, kao i Dana hrvatskih branitelja,u okviru redovnih aktivnosti i na poziv domaćina, u skladu sa uobičajenim diplomatskim protokolom", navodi se u priopćenju i naglašava kako  Mašulović nije bio u Kninu da bi slavio bilo čije pobjede ili poraze, niti stradanja bilo kojeg naroda, kako se to zlonamjerno želi insinuirati. 

"Ta retorika i smještanje ovog bezazlenog civilizacijskog čina u kontekst suludog rata 90-ih ne priliči (...) novom vremenu u kojem su i Crna Gora i Srbija zemlje kandidati u pregovaračkom procesu s EU...Bez obzira na bilo čija očekivanja, Crna Gora ne želi nikad više biti tuđe bitke, već je okrenuta svom razvoju i napretku i izgradnji dobrosusjedskih odnosa sa svim zemljama u okruženju, što je najbolji put za jačanje regionalne stabilnosti, navodi crnogorsko Ministarstvo obrane", ističe se.

Iz Srbije su prozvali i Izrael jer su njihovi avioni i piloti sudjelovali na svečanosti obilježvanja Dana pobjede u Kninu.

Srbijanski predsjednik Aleksandar Vučić ima u 11 sati konferenciju za novinare o situaciji u regiji. 

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike
Pročitaj i ovo
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Regionalni portali
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike