Što se to događa s Marinom Čilićem?

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić otvorio je Novu godinu šokantnim porazom, demonastrirajući kako iz napola dobivenog meča potonuti u poraz. Marin je u susretu 1.

3.1.2011.
19:07

arti-201011120117006Marin Čilić je u indijskom Chennaiju, bivšem Madrasu, slavio 2010. i 2009. godine, no ovoga puta zapeo je već u prvom kolu. Pobijedio ga je nakon dva sata i 33 minuta 98. tenisač svijeta, Kei Nishikori, i tako stigao do svoje druge pobjede u tri međusobna ogleda.

Čilić je sjajno je krenuo u susret, nadvladavši Nishikorija u svim segmentima igre u prvom setu. Japanac nije niti jednom zaprijetio Marinovom servisu, a sam je morao tri puta spašavati svoj početni udarac. Pri kraju prvog seta 14. tenisač svijeta je uspio iskoristiti jednu od prilika najavivši da u ovom meču ne bi trebalo biti iznenađenja.

arti-201012140046006No, 22-godišnji Međugorac je u tom trenutku upao u jednu od svojih 'crnih rupa'. Drugi set je otvorio sa 40:0 i potom - izgubio servis. Odjednom kao da je na teren izašao drugi tenisač, nesiguran i sklon pogreškama, koji je doduše, unatoč brojnim break-prilikama svog protivnika uspio izboriti tie-break. Ipak, Japanac ga je u toj ključnoj igri pomeo s nevjerojatnih 7:0.

arti-201011300689006Treći set bio je tek formalnost, a Čiliću ostaje da uoči prvog Grand Slam turnira godine povrati samopouzdanje i pokuša ponoviti sjajni lanjski uspjeh, kada je igrao u polufinalu Australian Opena gdje ga je zaustavio tek Andy Murray.

Za razliku od Čilića, hrvatski tenisač Ivan Dodig plasirao se u 2. kolo ATP turnira u Chennaiju. On je u susretu 1. kola svladao Brazilca Marcosa Daniela sa 6:2, 6:2, i to vrlo lako, nakon sat i 10 minuta igre.

Dodig će u 2. kolu igrati protiv pobjednika susreta između prvog nositelja, Čeha Tomaša Berdycha i Portugalca Frederica Gila.