Srna i Dudu rastužili Ogija, novi šok za Olića

U velikom derbiju 12. kola ukrajinskog prvenstva Šahtar iz Donecka je u svojoj Donbas Areni svladao Dinamo iz Kijeva s 2:0, dok je Bayern doživio novi poraz kod dortmundske Borussije.

3.10.2010.
23:01

Šahtaru su pobjedu, kojom je Dinamu pobjegao na pet bodova prednosti, donijeli Luis Adriano (64) i Alex Teixeira (90+1) na Duduovu asistenciju.

Darijo Srna odigrao je čitavu utakmicu za Šahtar i proglašen je igračem susreta, Eduardo je u igru ušao u 60. minuti i asistirao Teixeiri za gol, dok je Ognjen Vukojević za Dinamo nastupio svih 90 minuta.

U derbiju 7. kola nogometnog prvenstva Njemačke Borussia Dortmund je na domaćem terenu pred 80.000 gledatelja pobijedila Bayern s 2:0, golovima Barriosa (52) i Sahina (60).

arti-201010020273006Danijel Pranjić za Bayern je odigrao cijelu utakmicu na poziciji defenzivnog veznjaka, a napadač Ivica Olić ušao je u igru u 61. minuti. Obojica su bili među najslabije ocijenjenim igračima njemačkog prvaka.

Domagoj Vida bio je na klupi za pričuve Bayera iz Leverkusena, koji je na domaćem terenu protiv Werdera odigrao 2:2.

Stuttgart je upisao šesti poraz i čvrsto drži dno prvenstvene ljestvice jer je kod kuće izgubio od Eintrachta iz Frankfurta 1:2.

Nakon sedam kola Mainz ima stopostotni učinak, odnosno 21 bod. Slijedi Borussia Dortmund s 18 bodova, a Bayern je tek 12. s osam bodova.