Srbija odbila njemačku ofenzivu i slavi veliku pobjedu!

Presudan dvoboj za Srbiju, koja se u 1. kolu iznenađujuće 'uganula' i izgubila od Gane, igra se na stadionu Port Elizabeth.

18.6.2010.
15:28

Nelson Mandela Bay. Port Elizabeth stadion. Sudac: Alberto Undiano (Španjolska). Strijelac: 0:1 - Jovanović (38).

NJEMAČKA: Neuer - Lahm, Friedrich, Mertesacker, Badstuder - Khedira, Schweinsteiger - Müller, Özil, Podolski - Klose.

SRBIJA: Stojković - Ivanović, Vidić, Subotić, Kolarov - Jovanović, Stanković, Kuzmanović, Ninković, Krasić - Žigić. KRAJ90+1' - Nijemci i dalje napadaju, no bez prave prilike za ugrožavanje srpskih vrata.

88' - sjajna prilika za Srbiju u kontranapadu, no Antićevi izabranici su odigrali katastrofalno loše i upropastili šansu da dotuku Njemačku.

84' - novi udarac šuterski raspoloženog Podolskog ponovno je otišao pored vrata.

81' - udarac Kačara otišao je visoko iznad grede.

79' - zadnja promjena kod Srbije, strijelac Jovanović je otišao na klupu i prepustio svoje mjesto Lazoviću.

78' - odličan prodor po lijevoj strani Marina, koji je u konačni pucao u Stojkovića i izborio korner.

77' - njemački izbornik je bacio sve na napad, povukao je obrambenog igrača Badstubera, a ubacio napadača Marija Gomeza.

75' - nova promjena kod srpske reprezentacije, ušao je Petrović, a izašao Kuzmanović.

74' - zicer za Srbiju! Nikola Žigić je pucao glavom, a njegova je lopta 'očešala' gredu nakon odličnog ubacivanja s desne strane.

73' - u sučevu tekicu se upisao i Schweinsteiger koji je požutio zbog starta na Kačaru.

70' - svoje svježe adute ubacio je i Joachim Löw. Iz igre je povukao Özila i Müllera, a priliku je dao Cacau i Marku Marinu.

69' - iskusni Radomir Antić vidi da curi na sve strane pa je odlučio pojačati vezni red. Izvadio je Ninkovića, a ubacio Kačara.

66' - velika prilika Srbije! Nakon dobre akcije Jovanović pogodio stativu.

64' - pritisak Njemačke ne jenjava, po lijevoj napada Podolski, a po desnoj Müller, Srbija se i dalje brani.

60' - PROMAŠENI JEDANAESTERAC - udarac Podolski s 11 metara pročitao je vratar Stojković, bacio se u pravu stranu i sačuvao minimalno vodstvo Srbije.

59' - neobjašnjivo igranje rukom u vlastitom šesnaestercu Vidića i sudac je odmah pokazao na bijelu točku, a stoperu Srbije žuti karton.

59' - opet prilika Podolskog nakon dodavanja Özila, ali pucao je pored gola.

57' - velika šansa Podolskog koji je izašao 'jedan-na-jedan' pred Stojkovića, ali je promašio vrata.

57' - treći žuti karton za Srbiju zaradio je Subotić.

54' - opasan udarac Schweinsteigera kojeg je jedva ukrotio vratar Stojković.

53' - bijeg Schweinsteigera kojeg je u zadnji čas spriječio Vidić.

50' - Nijemci se ne predaju i s desetoricom pritišću srpsku reprezentaciju koja vreba svoju priliku u kontranapadima.

46' - počeo je drugi dio utakmice na Port Elizabethu i odmah je u poluprilici bio Lukas Podolski.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA - u prilično ravnopravnoj utakmici, u kojoj su Nijemci imali nešto više loptu u svom posjedu (52% - 48%), presudno je bilo isključenje Klosea. Odmah potom Srbi su zabili za vodstvo, no na samo kraju je Njemačka čak bila u prilici izjednačiti rezultat.

.mcrmeebo { display: block; background:url("http://widget.meebo.com/r.gif") no-repeat top right; } .mcrmeebo:hover { background:url("http://widget.meebo.com/ro.gif") no-repeat top right; } http://widget.meebo.com/mcr.swf?id=oTtgzoDcjT

45+1' - stopostotna prilika Njemačke za izjednačenje nakon prave opsade srpskog gola. Pucao je Khedira, a lopta se odbila od grede u pod te izašla van. Potom je 'škaricama' pokušao i Müller, no Kolarov je dobio s gol-linije.

38' - GOL!!! Srbija je odmah iskoristila igrača više, ubacio je Krasić, Žigić glavom spustio na Jovanovića, koji je potpuno neometan zabio loptu pored vratara Neuera u njemačku mrežu!

37' - drugi žuti karton Klosea u kratkom vremenu zbog prekršaja nad Stankovićem, sudac Undiano pokazao je njemačkom napadaču crveni karton i put prema svlačionici.

33' - dobra pokušaj Kolarova iz slobodnog udarca, no lopta je prošla pored vratnice.

32' - nastavlja se serija žutih kartona, Lahm je izgubio loptu i potom srušio Krasića.

30' - pogodak Klosea poništen je zbog zaleđa, opravdano.

22' - opet javna opomena, Khedira je zaustavio Krasića u izglednoj situaciji i dobio je žuti karton. Njemačka - Srbija u golovima 0:0, u kartonima 2:2

19' - pljušte kartoni, sudac Alberto Undiano se razmahao 'žutacima', pa je jednog pokazao i Kolarovu.

18' - novi žešći start i novi žuti karton, Ivanović je ušao u Podolskog i zažutilo mu se pred očima.

15' - slobodni udarac za Jovanovića, koji je ubacio pred vrata Njemačke, no Vidić je bio odlično zatvoren.

12' - sudac nema milosti ni za nikoga, Klose ekspresno požutio zbog prekršaja nad Ivanovićem.

arti-20100617082800611' - i Srbi su uzvratili lijepom kombinacijom, Krasić je dijagonalom pronašao Ninkovića, koji je iz prve pucao preko gola.

7' - krasna akcija Njemačke koju je bombom okrunio Podolski, no udarac je završio u reklamama pored gola.

3' - prvi opasniji napad Nijemaca, Özil je ubacio za Khedira koji je pucao daleko od vrata.

2' - prvi udarac Srbije izvan okvira, pokušao je Kuzmanović.

arti-2010061401800061' - počeo je dvoboj na Port Elizabeth stadion, njemački navijači su brojni i dominiraju na tribinama. Tko će dominirati na terenu, tek ćemo vidjeti.