Splićani slomili Boyse!

Bijeli su treću pripremnu utakmicu u Španjolskoj igrali protiv najjačeg suparnika. Young Boys je vodeći klub švicarskog prvenstva, no Rejina je momčad uspjela preokrenuti 0:1 u pobjedu 2:1.

26.1.2010.
21:19

Nogometaši Hajduka upisali su drugu pobjedu na španjolskim pripremama, no ova bi mogla biti najvrijednija. Na drugoj strani igrališta u malom mjestu Algecirasu stajala je najbolja momčad švicarskog prvenstva Young Boys, najjači od pet dogovorenih protivnika tijekom boravka na Sunčanoj obali (Costa del Sol).

Edoardo Reja je dvoboj otvorio kombinaranom postavom u kojoj je debitirao povratnik Marin Ljubičić. U napadu je bio udarni trolist Ahmad i Anas Sharbini te Senijad Ibričić, koji je u početku utakmice imao nekoliko izglednih situacija.

Prvi su do gola ipak došli Švicarci nakon pogreške Daniela Subašića. Vratar Hajduka je u 26. minuti loše ispucao jednu loptu, točno do napadača Young Boysa, kojeg je klizećim startom srušio spomenuti Marin Ljubičić. Sudac je pokazao na jedanaesterac kojeg je realizirao Regazzoni.

Samo nekoliko minuta kasnije penal i za Splićane. Švicarska obrana je u vlastitom kaznenom prostoru srušila Anasa Sharbinija, a udarac s bijele točke realizirao je Ibričić. U drugom poluvremenu je kiša uništila travnjak i igru, a Reja je od 60. minute ukazao povjerenje mladim snagama.

I baš su mu one donijele trijumf u 80. minuti. Rubil je probio svoju stranu i ubacio pred vrata Young Boysa gdje se najbolje postavio Duje Čop i glavom sa šest metara pogodio suparničku mrežu. Za potpuni preokret i slavlje nad trenutno najboljom momčadi Švicarske.