Španjolska je bez problema deklasirala Irsku s 4:0 i preuzela vodstvo u skupini C. Torres je zabio dvaput, a poentirali su David Silva i Fabregas, te je Furija za gol razliku bolja od Vatrenih.

14.6.2012.
19:51

Nikakve neizvjesnosti nije bilo u ovih 90 minuta, kako se uostalom i očekivalo prije utakmice. Ako je i bilo optimista po pitanju irskih mogućnosti, onda su i oni postali shrvani nakon točno tri minute i 49 sekundi. Toliko je bilo potrebno Fernandu Torresu da iskoristi grešku obrane Iraca, te da zabije prvi pogodak na utakmici (malo iskosa pod gredu). Bio je to ujedno najbrži gol Španjolske na europskim prvenstvima, a i najava da bi Shay Given mogao još jednom na ovom Euru, nakon Hrvatske, biti u velikim problemima.

http://videa.hu/flvplayer.swf?v=IqIvjM2to2KX5H9D No, Španjolska je velikim dijelom utakmice doslovno "gušila" loptu. Gotovo je konstantno lopta bila u posjedu igrača Del Bosquea, no u pravilu su u pitanju bila dosadna i vječna dodavanja na dvadesetak metara od irskih vratiju. Španjolci su se gotovo sramili uputiti udarac u izglednim šansama, pa su se odlučivali čak i za dodavanja na nekoliko metara od Givena. U prvom dijelu, nakon Torresova bljeska na samom startu, više nije bilo pogodaka, dok su u nastavku još zabijali David Silva, opet Torres, pa Cesc Fabregas, koji je na travnjak ušao baš umjesto Torresa. Tako je ova 4-0 pobjeda najveća pobjeda neke od reprezentacija na aktualnom Euru. Isto tako, najveća je ovo pobjeda Španjolaca na Eurima, kao i najveći poraz Iraca. Također, Torres je došao do ukupno četiri pogotka na europskim prvenstvima, te je zajedno s Davidom Villom najbolji španjolski strijelac u povijesti ovih natjecanja. Zabio je i Fabregas drugi pogodak na ovogodišnjem prvenstvu. U zadnjem kolu skupine igraju Španjolska - Hrvatska i Italija - Irska, a na ljestvici su trenutačno aktualni prvaci Europe i Hrvati na vrhu s četiri boda, dok Talijani imaju dva boda.