Španjolci unakazili Rakitića, a sudac Hrvatsku!

Hrvatske je doživjela težak udarac već u 11. minuti kada je Parejo izbio zub, raskrvario usnu i poslao u bolnicu Ivana Rakitića. Ladićeve bebe sjajno su se držale do 67.

12.10.2010.
20:06

Uzvratna utakmica dodatnih kvalifikacija za EP Varaždin. Stadion NK Varaždina. Sudac: William Collum (Škotska). Strijelci: 0:1 - Dominguez (67), 0:2 - Lopez (90), 0:3 - Jeffren Suarez (90+1). HRVATSKA: Kelava - Maloča, Vida, Lovren, Jozinović, Ademi, Badelj, Jajalo, Rakitić, Perišić, Vukušić. ŠPANJOLSKA: de Gea, Azpilicueta, Dominguez, San Jose, Ruiz, Perez, Alcantara, Parejo, Mata, Lopez, Krkić. Prva utakmica: Španjolska - Hrvatska 2:1 arti-201010120404006Izabranici Dražena Ladića porazom su se oprostili od kvalifikacija za EURO koje će se održati sljedeće godine u Danskoj. Nakon poraza od 2:1 u Burgosu, Furija je slavila i u Varaždinu s visokih 3:0.

Odmah na početku - šok za Hrvatsku! Nakon nepunih 11 minuta utakmice ostali smo bez Ivana Rakitića koji je dobio kopačkom u lice. Krvavih usta Raketa je morao napustiti igru, a zamijenio ga je Mirko Oremuš. Prema informacijama koje je u poluvremenu utakmice ponudio Ladićev pomoćnik Vatroslav Mihačić, Ivan Rakitić je vozilom Hitne pomoći odvezen u varaždinsku bolnicu. Kapetanu hrvatske U-21 reprezentacije je u duelu iz 11. minute izbijen zub, rasječena gornja usna, a ostao je nakratko i bez svijesti. Iako je Raketa imao veliku želju nastaviti igru, liječnici mu nisu to dopustili. Treba napomenuti kako je upravo Rakitić imao najbolju priliku u tom dijelu utakmice. Nakon odlične kombinacije Vide i Badelja, lopta je došla do Rakete koji je tukao tik pored vratnice. U 15. minuti i Vukušić je bio u dobroj poziciji, no i njegov udarac nije bio precizan.

Sredinom prvog dijela nogometaši Furije polako su zagospodarili terenom i stvorili tri vrlo dobre prilike. Najprije je Lopez promašio čitav gol iz izgledne situacije, da bi zatim odlični Kelava skinuo pokušaje Mate i Krkića. Na poluvrijeme se ipak otišlo s miroljubivih 0:0.

Prva sporna situacija dogodila se u 55. minuti. Oremuš je postigao pogodak za Hrvatsku, no suci su ga poništili zbog navodnog igranja rukom, iako je usporena snimka pokazala kako je igrač Hajduka prethodno loptu u for gurnuo ramenom. Glavni sudac Collum je prvo pokazao na centar, a potom je na intervenciju pomoćnika promijenio odluku.

arti-201010090370006Novi sporni detalj dogodio se 12 minuta kasnije. Furija je došla u vodstvo preko Alvara Domingueza, koji se najbolje snašao u gužvi pred našim vratima, no tom golu Španjolaca je prethodio čisti prekršaj San Josea (dignuo ruku visoko u zrak, nap.a.) nad našim vratarom Kelavom kojeg sudac nije svirao. Lovren je bio najžešći među igračima koji su protestirali, te je zaradio i žuti karton.

Nije prošlo ni tri minute od pogotka, a nervozni Lovren zaradio je i drugi žuti, odnosno crveni karton zbog prekršaja na Mati. Nakon toga uslijedila je paljba raznim predmetima na škotske suce, zbog čega je susret bio prekinut sedam, osam minuta.

Nakon nastavka utakmice, gosti su bez problema kontrolirali igru s igračem više, a do kraja su još dva puta pogađali mrežu Kelave. Najprije je u 89. zabio Lopez, da bi Jeffren tri minute kasnije postavio konačni rezultat.