Slovenac Dragič iznenadio Spurse

Phoenix je sačuvao niz nepobjedovisti na svom parketu. Nakon što su u utorak svladali Spurse sa 116:104, jedini su nepobijeđeni NBA klub kod kuće s omjerom 9-0.

16.12.2009.
13:55

Amare Stoudemire je za pobjednike postigao 28 koševa, uz 14 skokova, dok je Steve Nash zabio 25 poena i podijelio 13 asistencija za domaći rekord Sunsa 9-0.

Phoenix je neočekivanu pomoć dobio i od pričuve Gorana Dragiča, koji je zabio 18 koševa ubacivši četiri trice od 11 koliko su ih imali Sunsi.

Momčad iz Arizone je vodila 67:52 na poluvremenu prije nego su Spursi serijom od 28:13 u trećoj četvrtini smanjili zaostatak od 20 koševa, no u posljednjoj četvrtini nisu mogli sustići domaći sastav. Tako su se Sunsi osvetili San Antoniju koji ih je eliminirao iz NBA doigravanja u tri od četriri posljednje sezone.

Kod gostiju je Tim Duncan zabio 34 poena, što je njegov rekord sezone, a imao je 14 skokova. Roger Mason je postigao 19 koševa, a Tony Parker 15 za Spurse.

U Los Angelesu je Kobe Bryant, unatoč slomljenom prstu, zabio 42 koša i doveo aktualne NBA prvake do pobjede nad Chicago Bullsima 96:87, njihove 12 u posljednjih 13 utakmica.

"Ova je ozljeda nevjerojatan izazov", rekao je prvi strijela Lakersa.

Zamijenivši metalni okvir za lakši na kažiprstu, Bryant je imao sjajan šut iz igre (15/26), ubacio je 11 od 15 slobodnih bacanja, a to mu je bila peta utakmica sezone u kojoj je postigao 40 ili više koševa, te 101. u karijeri.

Andrew Bynum je za Lakerse dodao 11 koševa, dok je Španjolac Pau Gasol upisao 10 poena i 16 skokova za domaćine, koji su nadigrali svoje protivnike 24:14 u zadnjoj četvrtini.

Derrick Rose i Luol Deng su postigli po 21 poen za Bullse, dok je Joakim Noah upisao 11. double-double sezone zabilježivši 11 koševa i 20 skokova, od čega čak 14 napadačkih, te je imao i šest blokada.