Sjajna Cibona posramila Himki!

U susretu petog kola H skupine Eurolige košarkaši Cibone su u Dvorani Dražena Petrovića pobijedili ruski Himki 82:63 (20:17, 20:8, 18:18, 24:20) i ostali u igri za plasman u četvrtfinale.

3.3.2010.
22:54

Bila je to prva pobjeda vukova u drugom krugu Eurolige, no usprkos skoru 1-4 Cibona još uvijek može dalje. Olympiakos mora dobiti obje utakmice, u četvrtak u Pireju Caja Laboral, a potom u posljednjem kolu u Moskvi i Himki, dok Cibona u zadnjem kolu mora u Španjolskoj pobijediti Caju.

Cibosi su od prve minute preuzeli konce igre u svoje ruke, te čvrstom obranom i razigranim napadom uporno lomili inače jaki ruski sastav. Ključnu prednost napravili su u drugoj četvrtini, koja je završila sa čak 12 koševa razlike za domaće, a na odmoru su Zagrepčani imali 15 poena prednosti.

Cibonu su do prve pobjede u TOP 16 predvodili Jamont Gordon sa 23 koša, 8 skokova i tri asistencije, Bojan Bogdanović sa 22 koša i 9 skokova i Marko Tomas sa 15 koševa.

U ruskom su sastavu najbolji bili Keith Langford sa 16 koševa i Kelly McCarty sa 10 koševa.

Na ljestvici skupine uvjerljivo vodi Olympiakosa sa četiri pobjede, Caja ima skor 2-2, Himki 2-3, a Cibona 1-4.