Sjajan start: Gudeljeve bebe pobijedile BiH

U prvoj utakmici kvalifikacija za plasman na završnicu EP-a, koje će se u svibnju igrati u Lihtenštajnu, hrvatska U-17 reprezentacija je pobijedila u Sarajevu pobijedila domaćine sa 2:1 (1:0).

19.3.2010.
20:22

Hrvatska reprezentacija do 17 godina pod vodstvom izbornika Ivana Gudelja uspješno je startala na kvalifikacijskom mini-turniru za plasman na završnicu Europskog prvenstva. Mladići u kockastim dresovima su u prvom nastupu na stadionu Asim Ferhatović-Hase u Sarajevu bili bolji od domaće reprezentacije 2:1 (1:0).

Hrvati su poveli u 33. minuti pogotkom igrača Osijeka Ivana Aleksića, koji je iznenadio domaću obranu brzo izvedenim slobodnim udarcem. Bosna i Hercegovina je izjednačila u 51. minuti pogotkom Mirze Ćemalovića kojeg je dugačkom loptom proigrao Zdenko Bilač.

Gudeljevoj momčadi se sreća osmijehnula 15 minuta prije kraja dvoboja kada je BiH vratar Kristijan Jajalo krivo procijenio povratno dodavanje Ivana Kukavice i lopta se ušetala u mrežu. Nakon utakmice hrvatski izbornik je priznao da je njegova momčad imala više sreće.

"Imalo smo više sreće od Bosne i Hercegovine. Igrali smo dobro samo na momente, a naš je suparnik bio vrlo agresivan. Najvažnije je da smo pobijedili jer je dobar start ključan u turnirskom sustavu natjecanja", izjavio je Gudelj nakon utakmice.