Šibenik se osramotio u povijesnoj utakmici!

U Dugopolju se pisala povijest. Šibenik je po prvi put nastupio u Europskoj ligi na najljepšem i najmodernijem hrvatskom stadionu.

1.7.2010.
23:07

Dugopolje. Igralište Hrvatskih vitezova. Gledatelja: 2.000. Sudac: Marcus Stroembergsson (Švedska). ŠIBENIK: Blažević, Cerić, Gusić, Alispahić, Husmani, Bačelić-Grgić (od 63. Elez), Jakoliš, Medvid, Fuštar, Spahija, Bloudek (od 63. Božić). SLIEMA W.: Szentpeteri, Cabate, Azzopardi, Muscat, Souare, Sterri, Mifsud (od 89. Noel), Lattes, Gatt, Woods, Mintoff (od 50. Clayton). Uzvrat se igra za tjedan dana na Malti. Iako se najavljivao juriš Funcuta na Dugopolje (Šubićevac nema licencu za odigravanja europskih utakmica), stiglo ih je nešto manje od 1.000, koji su svoj dio posla odradili za čistu desetku. Na tribinama se još okupilo i oko tisuću znatiželjnika iz okolnih mjesta. Navijalo se iz petnih žila, no ništa nije pomoglo Šibenčanima da postignu barem jedan pogodak.

Oslabljena šibenska momčad koja u sastavu više nema Ademija, Zeca, Budišu i Vidića mučila se sa slabim Maltežanima, kojima je na ruku išao i jak pljusak. Šibenčani po takvom vremenu i na teškom terenu nisu mogli iskazati svoju tehničku nadmoć.

Sve se svelo na udarce iz daljine kojima su gosti čak dva puta opasno zaprijetili, no Blažević je krajnjim naporom zaustavio udarce Sileminih igrača.

Najbolju priliku za domaćine imao je Bačelić-Grgić u 35. minuti ali se spetljao u izglednoj poziciji ispred protivničkih vrata. U drugom poluvremenu Šibenik je bio još slabiji tako da je u konačni 0:0 najrealniji ishod utakmice.