Senzacija na Cipru: Šibenik svladao Anorthosis!

Nakon što su se u 1. pretkolu Europske lige mučili 154 minute i jedva probili bunker Slieme, Šibenčani su, uz dosta sreće, u prvoj utakmici 2.

15.7.2010.
23:07

Stadion Antonios Papadopulos. Gledatelja: 9000. Sudac: Mariner (Engleska). Strijelci: 0:1 - Bloudek (10), 0:2 - Bačelić-Grgić (61, 11 m). ANORTHOSIS (4-4-2): Kozacik – Martins, Katsavakis, Constandinou, Leiwakabessy - Laban (od 72. Papasanasiou), Marangos (od 64. Pedro), Skopelitis, Cristavao (od 51. Coto) - Okkas, Semedo ŠIBENIK: (4-4-2): Blažević - Jurčević, Cerić, Medvid, Elez - Bačelić-Grgić, Bulat, Bloudek (od 83. Gustić), Božić (od 76. Jordan) - Fuštar (od 90. Baković), JakolišMladi igrači Branka Karačića su na gostovanju kod Anorthosisa napravili pravi podvig te su u prvom dvoboju 2. pretkola Europske lige slavili s 2:0.

arti-201007150752006Šibenčani su poveli već u desetoj minuti nakon kornera kada je nakon gužve lopta došla do Fuštara, a on ju proslijedio Bloudeku koji iz blizine nije mogao pogriješiti.

Domaćin je blizu izjednačenja bio u 28. minuti kada je vratar Blažević loše reagirao, a Okkas iz peterca glavom loptu poslao pokraj stative.

Dvije minute kasnije su Šibenčani imali odličnu priliku kada je Jakoliš prošao vratara, no iskosa nije dobro naciljao gol.

arti-201007080699006U 34. je Cafu zatresao vratnicu i 'smrznuo' Karačića i njegove igrače, a domaćin je do kraja poluvremena pritiskao, no srećom udarac Skopelitisa u 45. minuti je prohujao kraj stative.

Ciprani su u nastavak krenuli još agresivnije te je u 57. minuti Cafu opet bio u vrlo izglednoj prilici, no Medvid je u zadnji tren blokirao njegov udarac.

Tri minute kasnije Šibenik je povećao vodstvo nakon velike pogreške golmana Kozačika, koji se igrao s loptom koju mu je Jakoliš ukrao. Čuvar mreže Anorthosis ga je srušio u šesnaestercu i sudac je opravdano pokazao na bijelu točku s koje je precizan bio Bačelić-Grgić.

Kraj utakmice ponudio je dramu jer je u 86. minuti domaćin pogodio gredu, no Šibenik je do kraja susreta uspio sačuvati praznu mrežu i osigurati vrlo obećavajući rezultat uoči uzvrata.

Uzvratni susret na rasporedu je 22. srpnja, no još uvijek nije poznato gdje će se igrati. Kako Šubićevac nema uvjete, Šibenik je za domaćinstvo prijavio Dugopolje, no u tom terminu stadion je rezerviran za međunarodnu izložbu pasa.

Postoji i opcija igranja na Poljudu, no još uvijek nije poznato gdje će se klubovi boriti za nastup u 3. pretkolu, a jedna od mogućnosti je i Zagreb.

Anothosis Famagusta - ŠIBENIK 0:2 Cliftonville - CIBALIA 1:0 WIT Georgia Tbilisi - Banjik Ostrava 0:6 Atirau - Györ 0:2 Tauras Taurage - Apoel Nikozija 0:3 Rabotnički Skopje - Mika Aštarak 1:0 Valletta - Ruch Chorzow 1:1 OFK Beograd - Torpedo Žodino 2:2 Austria Beč - Široki Brijeg 2:2 Dinamo Minsk - Kalev Sillamäe 5:1 Baku - Budućnost Podgorica 2:1 Ventspils - Teteks Tetovo 0:0 Honka Espoo - Bangor City 1:1 Zestafoni - Dukla Banska Bystrica 3:0 Olimpia Balti - Dinamo Bukurešt 0:2 MyPa Myllkoski - Sant Julia 3:0 Elfsborg Boras - Iskra-Stal Ribnica 2:1 Hit Gorica - Randers 0:3 Molde - Jelgava 1:0 Stabaek - Dnjepr Mogiljev 2:2 Gefle - Dinamo Tbilisi 1:2 Differdange 03 - Spartak Zlatibor 3:3 Kalmar - Dacia Kišinjev 0:0 Lausanne Sports - Borac Banja Luka 1:0 Levski Sofija - Dundalk 6:0 Cercle Brugge - Turku 0:1 Bešiktaš Istanbul - Vikingur Goeta 3:0 Utrecht - KF Tirana 4:0 Šiauliai - Wisla Krakov 0:2 Maccabi Tel Aviv - Mogren Budva 2:0 Zrinjski Mostar - Tre Penne 4:1 Broendby Kopenhagen - Vaduz 3:0 Suduva Marijampole - Rapid Beč 0:2 Videoton - Maribor 1:1 Besa Kavaja - Olimpiakos Pirej 0:5 Motherwell - Breidablik Kopavogur 1:0 Maritimo Funchal - Sporting Fingal 3:2 Portadown - Karabah Agdam 1:2