1.6.2012.
22:39

Talijani su u problemima! Prva i jedina pripremna utakmica pred EURO za Azzurre jest završila debaklom. U Zurichu su igrali protiv Rusije i izgubili s 3:0.

Izbornik Cesare Prandelli neće mirno spavati ovih dana. Rusija nije reprezentacija za podcijeniti, dapače, no očito su svih problemi proteklih dana utjecali na njegove igrače. Od pravih potresa gdje je drhtalo tlo u Italiji, do kladioničarskih afera.

Nakon prvih 45 minuta rezultat je bio 0:0, ali u nastavku talijanska je obrana grubo kiksala. U 60. minuti su gledali kako Rusi kombiniraju po desnoj strani. Džagoev je dodao neometanom Aleksandru Keržakovu i napadač Zenita lagano je loptu pospremio u gol.

Vratar De Sanctis je zajedno s Maggiom 'skuhao' drugi gol. Obojica Talijana su išla na loptu u svom kaznenom prostoru, pratio ih je Aršavin i lopta se nekako odbila do Romana Širokova. Gol je ostao prazan i veznjak je poklon iskoristio.

Nije to bio kraj muka Talijana, još jedan gol su primili u sudačkoj nadoknadi. U strijelce se opet upisao Širokov. Opet je talijanska obrana ispala smiješna, a gledatelji su ih 'nagradili' salvama zvižduka.

Ruski suparnici na skorašnjem Euru, reprezentativci Češke, poraženi su u Pragu od Mađarske s 2:1. Balazs Dzsudzsak i Adam Gyurcso bili su strijelci za goste, a Michal Kadlec s bijele točke za neuvjerljive Čehe.

Poraz su doživjeli i suorganizatori Eura Ukrajinci od kojih su u Innsbrucku bolji bili Austrijanci s 3:2. Zlatko Junuzović i dvostruki strijelac Marko Arnautović donijeli su pobjedu domaćima, dok je oba pogotka za reprezentaciju Olega Blohina postigao Oleg Gusev.