Rudićevi izabranici potopili Ruse

U drugom kolu B skupine Svjetske lige vaterpolisti Hrvatske su u Makarskoj pobijedili izabranu vrstu Rusije sa 12:7, a pitanje pobjednika je bilo riješeno već do poluvremena.

8.12.2009.
21:34

Vaterpolisti Hrvatske ostvarili su i drugu pobjedu u skupini B Svjetske lige protiv pomlađene reprezentacije Rusije.

Utakmica je bila gotova već do poluvremena kada su Rudićevi izabranici stekli prednost od tri gola.

Gosti su tada na vrata, umjesto indisponiranog Semena Davitošvilija, postavili veterana Jegora Rastorgujeva i do kraja utakmice bili su ravnopravni suparnici hrvatskim reprezentativcima.

No, Rudićevi izabranici su rutiniranom igrom došli do nove pobjede, a u 3. kolu B skupine Svjetske lige Hrvatska će igrati protiv Grčke.

Makarska. Gledatelja: 800. Suci: Bianchi (Italija) i Delon (Francuska).

HRVATSKA: Brzica, Buljubašić 1, Bošković 1, Dobud 1, Jokovi�� 1, Muslim 1, Karač, Banovac, Sukno 1 (1), Barač 2, Hinić, Obradović 3, Bebić 1. RUSIJA: Davitošvili, Katkov, Jurčik, Odincov, Želtovski 1, Antipov 1, Lizunov, Češev, Novoksenov 1, Višnjakov 1 (1), Garbuzov 3 (2), Rastorgujev.

PETERCI: Hrvatska 2 (1), Rusija 3 (3).