U centru Karlovca, u Radićevoj ulici, stara građevina prijeti urušavanjem. Riječ je o tornju na ulasku u staru povijesnu jezgru gdje je obitavala gradska straža.
Nalazi se na čestici od 270 četvornih metara koja ima sedam suvlasničkih dijelova, no među njima nije Grad Karlovac.
Unatoč tome, gradske su vlasti napravile sve što je bilo u njihovoj nadležnosti.
Vlasnici ne reagiraju
Prije pet godina komunalno redarstvo izdalo je suvlasnicima rješenje za otklanjanje oštećenja, a potom su, dva mjeseca poslije odredili i način uklanjanja.
Nakon što su uz pomoć vatrogasne postrojbe uklonili opasne dijelove zgrade, vlasnici ni onda nisu reagirali.
"Ono što nam sada slijedi je obustava rješenja i slanja prema Državnom inspektoratu. Nadamo se da će oni djelovati unutar svoje nadležnosti jer Grad više ništa od toga ne može da se zgrada ukloni", pojasnila je zamjenica gradonačelnika Karlovca Ivana Fočić (HDZ).
Vatrogasci intervenirali
O problemima višestrukog vlasništva i prijetnje Karlovčanima, s glavnim vatrogasnim zapovjednikom Miroslavom Radeom razgovarao je reporter Boris Mišević. Rade je rekao da je situacija ozbiljna i da prijeti urušavanje i opasnost za građane.
U više navrata intervenirali su i uklonili dijelove koji su najopasniji, no više od toga, kaže, ne mogu.
"Nažalost, ne možemo postupati na takvim objektima. I sami obilazimo dijelove Zvijezde i uklanjamo građevinske elemente koji su u opasnosti. Grad i komunalno redarstvo će se morati aktivirati da se nešto ne dogodi. Radi se o frekventnoj ulici kojom prolaze i učenici do obližnjih škola", poručio je vatrogasni zapovjednik.
Hoće li cijelu zavrzlamu uspjeti riješiti Državni inspektorat, treba tek vidjeti.