Registracija
Ako imaš Voyo pretplatu, registriraj se istim e-mailom i čitaj net.hr bez oglasa! Saznaj više
Toggle password visibility
Toggle password visibility
Već imaš račun?
Obnovi lozinku
OTTO IMA NOVI ŽIVOT /

Najopasniji pas u Hrvatskoj udomljen! Nakon pet godina karantene, spava na kauču: 'Maza jedna...'

Napao je pet i ozlijedio četiri osobe. Prošao je karantenu, socijalizaciju i položio ispit 'za ljubimca'

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx

Kada je u travnju 2019. godine na zagrebačkom Ksaveru napao pet, a ozlijedio četiri osobe zbog čega je završio u karanteni Skloništa za nezbrinute životinje Grada Zagreba, Otto - mužjak vrste cane corso, nazivan je najopasnijim psom u Hrvatskoj.

U pozadini njegove agresije je strah - tvrdili su to tada djelatnici Dumovca i dokazali da su bili u pravu.

Otto je položio sve ispite resocijalizacije i dugo čekao dom.

Prije dva mjeseca djevojka iz Zagreba odlučila ga pobliže upoznati. Prvo je došla sama, drugi put dovela svoje pse, a onda ga odvela i kući na privremeno udomljenje s kojeg više nikad nije otišao u Dumovec.

Sada mu je najdraže ono što u skloništu nije imao - kauč!

"Najviše ga veseli kad ležimo na kauču i da se mazimo i da tak zaspi...", kaže njegova vlasnica koja za širu javnost želi ostati anonimna, ne zbog sebe nego njega.

"On je sad kompletno drugačiji pas, ali oni koji ga nisu upoznali ne mogu to znati. I s obzirom da ja već imam druge pse, ne bih htjela da se netko u mom kvartu, u mom okruženju osjeća nesigurno prije nego što ga barem upozna", govori nam.

Ottova vlasnica dobro razumije strah onih koje je napao.

I nju su, kad je imala petnaest godina, izgrizla dva boksera. Oboje su primjer kako ljubav može pobijediti sve traume. Psi su joj pomogli da prevlada svoju, a sad će ona Ottu pomoći da ponovno ne izgubi vjeru u ljude.

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike
Pročitaj i ovo
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Regionalni portali
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike