Registracija
Ako imaš Voyo pretplatu, registriraj se istim e-mailom i čitaj net.hr bez oglasa! Saznaj više
Toggle password visibility
Toggle password visibility
Već imaš račun?
Obnovi lozinku
doznajemo što je sumnjivo /

Istražuje ih policija, ali dekan geodetskog i dalje govori da je sve u redu. Snimili smo i sporni auto

Po nalogu europskog tužitelja policija provjerava Geodetski fakultet u Zagrebu. Sporna su dva projekta koje je sufinancirala Europa - kupnja skupocjenog terenca, ali i broda. S dekanom koji uvjerava da nema ništa sporno, razgovarala je naša ekipa, a istražiteljima, kako doznajemo, sumnjiva je javna nabava

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx

Brodom i automobilom Geodetskog fakulteta u Zagrebu sada se bave europski istražitelji. Dekan za RTL ponavlja – sve je po zakonu.

"Fakultet je sve odradio po PS-u. Ako netko insinuira da je, kako kažu „jahta“ korištena, odnosno da je bilo tko od zaposlenika koristio u privatne svrhe – kategorički to odbijam i to je sigurno nonsens i laž. Plovilo je isključivo korišteno od strane zaposlenika fakulteta za istraživačku namjenu. I točka", govori dekan Geodetskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu Almin Đapo.

Tvrdi, i da istražitelji nisu upali na fakultet, nego došli na informativni razgovor. Ni za rektora Sveučilišta, barem za sada, ništa sporno.

"Danas sam imao razgovor s dekanom koji me informirao da su istražitelji informativno došli na fakultet i zatražili određeni dio dokumentacije vezano za nabavku određene opreme – plovila i cestovnog vozila, vezanog za dva projekta. Uglavnom je bila dokumentacija koja je bila vezana za procese javne nabave", kazao je rektor Sveučilišta u Zagrebu Stjepan Lakušić.

"Gospodin jedan, dakle službenik je došao – bio je pristojan, fakultet surađuje u svakom pogledu i to je sve što ja mogu reći", govori Đapo.

Ne može dekan, ali mogu pričati stručnjaci za Europske fondove.

"Policija pokušava utvrditi je li sa javnom nabavom koju je Geodetski fakultet proveo u vezi spornih vozila i spornog plovila – je li sve bilo u redu. Dakle, dali je dokumentacija bila ispravna i dostavljena na vrijeme kontrolnom tijelu i dali je kontrolno tijelo odobrilo takvu javnu nabavu", izjavila je konzultantica za europske fondove Nina Popović.

Očitovanje od Geodetskog fakulteta traži i ministar. Kaže kako do okončanja projekta nije bilo nikakvih primjedbi.

"Drugi par rukava je način na koji se ta vozila koriste i da li se ona koriste u skladu sa zakonom i propisima. Mislim da je to onaj dio koji je predmet istrage, a prema informacijama koje imam ne vidim nekakve prekršaje u samoj realizaciji projekta", govori ministar obrazovanja Radovan Fuchs.

Pravdajući privatno korištenje automobila, dekan nam je još u ponedjeljak rekao kako ga je profesor vozio u svoju garažu jer fakultet nema parking.

"Inače se vozilo ne bi trebalo parkirati u privatne garaže, međutim ako su oni od svog kontrolnog tijela tražili izuzeće od toga, budući se čini da nisu imali osigurano parkirno mjesto i dobili odobrenje da se to može tako raditi, tu onda nema ništa sporno", kazala je Popović.

Sada se čeka kako će cijeli slučaj vidjeti europski istražitelji.

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike
Pročitaj i ovo
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Regionalni portali
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike