Robben poput Olića poludio na Van Gaala

Nedavno je Ivica Olić bio žrtva nelogične izmjene nizozemskog trenera, a to je sada na svojoj koži osjetio i Arjen Robben.

22.4.2010.
15:59

arti-201003270177006Prije gotovo mjeseca dana hrvatski reprezentativci u Bayernu iz prve su ruke osjetili kako je to biti žrtva trenerskih zamisli. U derbiju njemačkog prvenstva Bavarci su na svojoj Allianz Areni igrali važan dvoboj protiv Stuttgarta i poveli su u 34. minuti golom Ivice Olića na asistenciju Danijela Pranjića.

arti-201003290444006U poluvremenu je Louis Van Gaal ostavio obojicu Hrvata u svlačionici (?!) i Stuttgart je na kraju sa 1:2 otrgnuo važne bodove Bayernu. Olića je pogodila izmjena na poluvremenu i nakon utakmice je trenerov potez prokomentirao sljedećim riječima: "Ne razumijem ga, njegove odluke su nevjerojatne".

Nizozemac se tada pravdao da je hrvatskog napadača i njegovog kolegu iz reprezentacije čuvao za ogled Lige prvaka protiv Manchester Uniteda, što je kasnije i potvrdio uvrstivši Olića i Pranjića u udarni sastav kontra Crvenih vragova. Svejedno, Van Gaalov potez u meču sa Stuttgartom nije naišao na odobravanje ni navijača, ni uprave kluba, ni medija.

Kako je biti žrtva Van Gaalovih taktičkih ideja u polufinalu Lige prvaka je na svojoj koži osjetio i trenutno najbolji igrač Bayerna. Arjen Robben je protiv Lyona igrao fantastičnu utakmicu – prštio je od snage, želje i tehnike, te zabio jedini gol za susretu. I to kakav!

arti-201004210802006Htio je još jedan, ali ga je u 85. minuti Van Gaal zamijeniio Altintopom. Izmjena se nije svidjela Robbenu, nizozemski napadač je poludio, već na terenu rukama gestikulirao i pokazivao koliko je nezadovoljan, a potom su kamere ispred Bayernove klupe svjedočile žučnoj raspravi dvojice sunarodnjaka.

Bivši igrač Chelseaja i Real Madrida se nakon utakmice ispričao za svoje ponašanje, objasnivši ga velikom željom da zaigra u finalu Lige prvaka. Van Gaal se nije 'ispričao' zbog zamjene, ali se ipak udostojio novinarima protumačiti sve poteze koje je vukao za vrijeme utakmice.

"Za tri dana igramo u Mönchengladbachu protiv Borussije. U završnici Bundeslige moram imati sve igrače zdrave. Utakmicom sam zadovoljan, pobijedili smo Lyon, nismo primili gol i očuvali smo zdravim Robbena, Olića i ostale igrače", objasnio je nizozemski stručnjak nakon dvoboja na Allianz Areni.