Remi Francuske i Španjolske u derbiju

Obračun Francuske i Španjolske u Wiener Neustadtu završio je remijem 24:24.

22.1.2010.
23:24

Španjolska je velikom upornošću u posljednjih desetak minuta utakmice dostigla francusku prednost i četiri minute prije kraja prvi put izjednačila u drugom poluvremenu (21:21). Činilo se da će Furija čak doći do slavlja, ali u samoj završnici su Francuzi preko Guillaumea Jolija iz sedmeraca ipak došli do remija.

U španjolskim redovima su po šest golova postigli Julen Aguinagalde i Juan Antonio Garcia, dok je Albert Entrerrios zabio četiri. Jose Hombrados je skupio 12 obrana.

Kod Francuza je Nikola Karabatić upisao pet zgoditaka, dok su Luc Abalo, Bertrand Gille i spomenuti Joli dodali po četiri. Thierry Omeyer nije imao 'svoj dan' i obranio je samo 9 udaraca.

Ovim remijem Španjolci su osvojili skupinu D s pet bodova, dok je Francuska druga sa četiri. U izravnom dvoboju za treće mjesto koje vodi u drugi krug Europskog prvenstva Češka je iznenađujuće lako pobijedila Mađarsku 33:26 (14:13).

U skupini C, koja se igra u Innsbrucku, Njemačka je osigurala prolazak u drugi krug minimalnom pobjedom nad Švedskom 30:29 (21:18). Time su Šveđani okončali svoj nastup u Austriji sa tri poraza.

U dvoboju za prvo mjesto Poljska i Slovenija su remizirale 30:30, no kao pobjednici skupine u drugi krug idu Poljaci (5 bodova). Slovenci su drugi sa 4 boda, a treći Nijemci su skipili tri.