Red Bull torpedirao Medveščak usred Zagreba!

Hokejaši Medveščaka izgubili su i drugu utakmicu polufinala doigravanja EBEL lige, ovoga puta na domaćem terenu u Domu sportova. Red Bulla iz Salzburga razbio je Zagrepčane 5:1.

11.3.2010.
23:31

arti-201003090775006Nažalost, stvari po Medveščak u polufinalu doigravanja EBEL lige nisu krenule dobro. Gosti iz Salzburga neočekivano su lako došli do 5:1 (0:2, 0:1, 1:2) u drugoj utakmici, te u seriji koja se igra na četiri pobjede poveli s 2:0, baš kao Graz u čevrtfinalu.

Gosti su vrlo brzo došli do velike prednosti zahvaljujući golovima Ryana Duncana u 3. i 4. minuti, nakon čega je trener Medveščaka Ted Sator promijenio vratara. Umjesto Gašpera Krošelja na gol je stao Robert Kristan koji je s 12 odličnih obrana (neke su bile maestralne), spriječio goste da već u prvoj trećini riješe susret.

Imali su i Medvjedi svojih prilika, ali pak jednostavno nije htio u mrežu.

U drugoj trećini, Medveščak je prvi put u seriji uspio konkretnije zaprijetiti Red Bullu, ali vratar Divis je branio odlično, dok je Manuel Latusa u 35. minuti povisio na 3:0 i to s igračem manje.

Nadu prepunoj Ledenoj dvorani vratio je Alan Letang pogotkom u 44. minuti, i to s igračem manje, ali taj gol nije označio početak preokreta. Štoviše, gosti su do kraja utakmice postigli još dva gola preko Michaela Schiechla u 51. i Daniela Welsera u 54. minuti te sasvim slomili, ovoga puta, preslabi Medveščak.

Zabrinjava što su Medvjedi u obje utakmice djelovali vidno slabije od brzih i odmornijih Bikova, koji igraju sa četiri jake postave, dok se Zagrepčani nekako krpaju s 'tri i pol'.

Može li Satorova momčad najaviti novi podvig, kao što je to učinila u četvrtfinalu dobivši četiri utakmice zaredom, vidjet ćemo već u nedjelju u Salzburgu.