Razbio Engleze: Utakmica života Josipa Šimunića!

Iako mu je primarni zadatak spriječiti suparnike u postizanju pogodaka, hrvatski reprezentativni branič je protiv engleskog prvoligaša Sunderlanda odigrao napadačku partiju života.

8.8.2010.
20:41

Iako se dosad u karijeri nije isticao pogocima, Josip Šimunić je postigao čak dva gola u pobjedi svojeg Hoffenheima protiv Sunderlanda (3:1) na Rhein-Neckar Areni.

Hrvatski branič je u kockastom dresu dao tek tri zgoditka u 75 nastupa, a za Hoffenheim samo jedan u 31 utakmici, no čini se da će Šimunić pod 'stare dane' promijeniti svoje navike i očito sve više ići u napad.

Pokazao je to već u prvom poluvremenu pripremne utakmice protiv Sunderlanda, kluba koji je prošlu sezonu u Premiershipu završio na 13. mjesto, zabivši dva zgoditka za vodstvo Hoffenheima 2:0.

Šimunić je prvi gol postigao glavom u sedmoj minuti, a drugi put je gostujućeg vratara Simona Mignoleta matirao u 21. minuti nakon dodavanja Carlosa Eduarda. Čini se da je ovom pogotku prethodilo zaleđe, no suci se nisu oglasili.

Sunderland je smanjio preko Henderson u 65. minuti, ali sve nedoumice oko pobjednika riješio je samo minutu kasnije ganski reprezentativac Prince Tagoe postigavši zgoditak iz neposredne blizine za konačnih 3:1.