Prvi gol Ivana Klasnića u 2010.

Hrvatski napadač je svojim prvi pogotkom u ovoj godini doveo Bolton u vodstvo, no njegova momčad nije znala sačuvati dva gola prednosti.

24.4.2010.
21:00

Nakon dugo vremena, trener Boltona Owen Coyle je dao Ivanu Klasniću priliku od prve minute i hrvatski napadač mu se odužio pogotkom. U 26. minuti Jack Wilshere je ubacio na prvu vratnicu, a Killer je nadskočio svog čuvara i pogodio suprotni kut nemoćnog Davida Jamesa.

Samo dvije minute kasnije Kevin Davies je ubacivanje Vladimira Weissa pretvorio u novi pogodak za domaćine i velikih 2:0. Činilo se da će Wanderersi zadržati ovu prednost i već u ovom kolu potvrditi ostanak u elitnom razredu engleskog nogometa, no Portsmouth je u drugom poluvremenu izveo preokret.

Junak je bio Aruna Dindane koji je dvaput svladao vratara Jussija Jaaskelainena. Prvi gol je zabio u 54. minuti udarcem koji je prošao pored Boltonovog čuvara mreže, da bi u 68. minuti pogodio domaću mrežu na dodavanje Johna Utake.

Ivan Klasnić je igrao do 75. minute kada ga je zamijenio Johan Elmander, a Bolton je u sudačkoj nadokandi imao zicer za pobedu, ali je Kevin Davies uzdramao vratnicu umjesto mreže.

Nikola Kalinić je opet bio u početnom sastavu Blackburna koji je na gostovanju kod Wolverhamptona uzeo bod (1:1).

Roversi su poveli u 28. minuti golom braniča Ryana Nelsena, već četvrtim ove sezone, a izjednačio je Ebanks-Blake u 81. minuti. Hrvatski napadač je igrao do 57. minute kada ga je zamijenio Keith Andrews.

Hull City je kod kuće poražen od Sunderlanda 0:1 i tako se najvjerojatnije oprostio od Premiershipa. Domaćinima je presudio strijelac Darren Bent na asistenciju Kenwynea Jonesa.